Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek? Milyet...

Milyen lovat vegyek? Milyet érdemes? Milyen fajtájút? Mennyibe fájna? Mit kell megnéznem egy lóban mielőtt megveszem? Segítség lent!

Figyelt kérdés
12 éves vagyok,első lovam lenne. Már ugrattam is (90-95 cm). Minden jármodban meg tudom ülni a lovakat. Sokan ajánlják a Hannoverit a Furioso-t és a magyar félvéreket. De nem tudok dönteni.

2014. ápr. 9. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Milyen lovat vegyél?


Amelyik megfelel a képességeidnek és elvárásaidnak és anyagilag is belefér a keretbe.


Milyet érdemes?


Ami egészséges és megfelel a képességeidnek és elvárásaidnak és anyagilag is belefér a keretbe.


Milyen fajtájút?



Amelyik megfelel a képességeidnek és elvárásaidnak és anyagilag is belefér a keretbe.


Mennyibe fájna?


Ez attól függ mik a képességeid és az elvárásaid. De tényleg. Ha csak simogatni szeretnéd és amúgy se értesz hozzá akkor egy póni csikót megvehetsz 35.000-ért, ha nagydíjas lovat szeretnél, mert már ugrattál és bajnok akarsz lenni, akkor 20 millió, ha csak hobbiból lovagolnád heti 3-4x és semmi extra elvárásod lenne, akkor 300.000, ha be tudod te lovagolni és veszel egy nyers lovat akkor akár lehet 200.000 is, ha béna vagy és egy szuper nyugis atombiztos ló kell alád akkor akár 500.000, ha mindezt fakóban, vagy tarkában szeretnéd akkor 800.000.


Mit kell megnézned egy lóban, mielőtt megveszed?


Hogy egészséges-e és megfelel-e a képességeidnek és elvárásaidnak. Mivel ilyen kérdést tettél fel szerintem semmit nem kéne megnézned mielőtt megveszed, hanem kéne vinni egy megbízható embert, aki segít a lóvásárlásan.


Kéne, ha ez a kérdés valós lóvásárlás előtt született volna.

2014. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát, első lónak 8-12 éves tapasztalt, nyugodt, teljesen belovagolt lovacskát képzelj el, véleményem szerint. de CSAKIS akkor, ha mindent előre megtervezel: hol tartsd, szerszámok, ápolóeszközök, EDZŐ, mennyi időd van rá, mikor tudsz vele lenni, mire akarod használni /hobbi, verseny/, ki segítene neked, stb. és amit annyiszor elmondtak/elmondtunk már: ne fajtát, hanem egyedet nézz. egy arab is lehet olyan nyugodt, mint amennyire egy félvér lehet pörgős. egyedül ne menj lovat venni, hanem vagy az edződdel, vagy állatorvossal, vagy valakivel, aki ért a lovakhoz. próbáljátok ki. te is, az edződ is. fontos, hogy összepasszoljatok.
2014. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyesbítek. Milyen lovat vetessek a szüleimmel?


Amúgy komolyra: Mindennapos kérdés, minden 12 éves lovat akar venni ,hirtelen fellángolásból,ez kb tart 1 hétig..


Mennyibe fájna? Attól függ milyet veszel,mik a céljaid. Mit kell megnézned? Elég sok mindent,de ha ez még kérdés ,akkor vigyél magaddal hozzáértőt . A fajta meg olyan dolog,hogy minden fajtába van jó és rossz "széria",viszont a Hannoveri meg a hasonló presztízsfajták mindig is drágábbak lesznek ,mint egy "sima" magyar félvér,90 95 cm -t a szamár is megugorja ,arra ,hogy rutint szerezz jó egy félvér is,amit tudsz képezni a későbbiek folyamán, viszont ha nem olyan jó papíros ,akkor a gyenge származás végett spórolhatsz is rajta a megvételi árnál.

2014. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:

12 évesen ne vetess lovat. Mondhatsz akármit, nincs elég felelősségtudatod hozzá. Plusz rengeteg idő, suli mellett nagyon nehéz megoldani. Mert egy lónak az nagyon nem elég, hogy hetente egyszer kijársz és megsimogatod. Komoly edzésre, mindennapos karámozásra és ápolásra van szükségük. És emellett könnyen elélnek 25-30 évig is. Majd ha érettségizel és a beledet is ki kell tanulni, na akkor nem fogod a hátad közepére se kívánni a lovadat. Vagy amikor bulizni mennél, vagy a barátaiddal, vagy nyaralni. Nem fogsz tudni, mert ott lesz a lovad akiről gondoskodnod kell. És egyébként is, egy saját ló teljesen más, mint egy olyan, amin csak lovagolsz. Neked kell nevelned, tanítanod. Ehhez pedig rengeteg határozottság kell, nem hibázhatsz, mert nagyon könnyen elronthatod a lovat. Gondolom nem akarod végignézni, ahogy a lovadat 2 év múlva fölpakolják egy futóra és viszik a vágóhídra, csak mert te kihisztizted magadnak 12 évesen.

Emellett szerintem ha van elég tapasztalatod egy saját lóhoz, akkor ezeket a kérdéseket egyedül is meg kellene tudnod válaszolni.

2014. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sanyi26 ***** válasza:

Csak nagyon röviden néhány jó tanács (pusztán jóindulatból)!

"Milyen lovat vegyek?" Te semmilyet, max. a szüleid, de ők se nagyon, mert 12 évesen, normális esetben nincs szükséged még saját lóra.

"Milyen fajtájút?" Ami majd megfelel a lovas tudásodnak, termetednek..., de általában nem fajtában, hanem egyedben kell gondolkodni

"Mennyibe fájna?" Sokba fájna, előttem már leírták. Nem csak a vételárban kell gondolkodni, hanem a tartásban is, mert az könnyen lehet, hogy egy-két éve alatt több lesz,mint az ára.

"Mit kell megnéznem egy lóban mielőtt megveszem?" Neked semmit, vinni kell magaddal olyas valakit, aki nem itt kérdezi meg ezt a kérdést.

2014. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 13 éves vagyok nekem is minden álmom egy ló, én nem kapok. DE:

-ezekre a kérdésekre magamtól is tudom a választ

-nem kérek, mert tudom, hogy nem lenne időm a tanulás mellett MINDEN nap kijárni hozzá (még akkor se, ha most azt mondom, hogy igen)

-az egy dolog, hogy meg tudod ülni a lovat, de a lovaglás és a lovon ülés NEM UGYANAZ

-és ha ugratni szeretnél a saját lovaddal, akkor tapasztaltabbnak kell lenned díjugratás terén (legalább 120cm-ig tudnod kell tökéletes egyensúlyban a lóval együttmenni)

Ezeket pusztán jóindulatból írtam, nehogy elhamarkodott döntést hozz. Lehet, hogy nehéz, de be kell látni, hogy 12 évesen még nem lehetsz elég tapasztalt lovas (a lovagláshoz fejben is nagyon ott kell lenni és ezt 10-11 éves kornál korábban nem nagyon fogják fel a gyerekek, tehát komolyabban lovagolni csak ennyi idős korban lehet ELKEZDENI) Nekem sok (túl sok) ismerősöm van akinek 12 éves kora körül vettek lovat, most 14-16 éves korukban 2 hetente járnak le a lovukhoz, és csodálkoznak, hogy a lovaik idegbetegek... Szerintem egy lónak ez nem jó élet... Majd ha idősebb korodban is úgy gondolod, hogy szeretnél egy lovat, akkor gondolkozz rajta komolyan. Remélem tudtam segíteni, és nem akartam goromba lenni.

2014. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 klatyoka válasza:

Én is 13 éves vagyok. Nemsokára venni fogunk 2 lovat (mert egyedül nem kéne tartani, mert kezelhetetlen lesz), de még legalább 1 év vagy több. Az, hogy te meg tudod ülni a lovakat az egy dolog, de a lovak sem egyformák, szóval szerintem mindenkire ráfér bármikor a gyakorlás.


Azért is veszünk lovat, mert régebben volt, de családi okok miatt el kellett adni. Most meg nem azért veszünk lovat mert húgommal ezt szajkózzuk 6 éve, hanem azért, mert szüleim értenek hozzá, és minden megoltható lenne számukra (hely, takarmány, szerszámok stb...), de ha a ti családotokban még nem volt ló, és szüleidnek nincs túl sok gyakorlata akkor nem ajánlanám a lóvételt. De szerintem 12 évesen senkinek nincs annyi ideje, energiája, hogy ő MINDEN EGYES NAP foglalkozzon vele, ápolja, etesse, eddzen vele, hanem a tanulás szerintem fontosabb. Amúgy hosszú még az élet, pár év múlva sokkal több időd lehet majd rá.


De ha ennyire szeretnél lovat venni ezeket a kérdéseket nem ide kéne kiírni, hanem tudnád.

2020. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!