Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó ötlet lenne?

Szerintetek jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 16 leszek idén, lány. Lovat szeretnék venni, és bértartásban tartani a városban. Ha tényleg a városban tartanám könnyen kitudnék járni minden nap. Első ló lenne. A lehető legjobb kapcsolatot próbálnám kialakítani vele. Később versenyezni is szeretnék. Azt hiszem nem vagyok kezdő szinten már. Még sok tanulni valóm van, de már értek valamennyire a lovakhoz, mondjuk úgy. Shagya Arabra gondoltam, mindenképp ménre vagy heréltre, és nem igazán szeretném, hogy 6-7 évnél idősebb legyen. Valószínűnek tartom, hogy azt fogjátok mondani, nem első lónak való. És, ha így van kérlek ajánljatok mást, ami hasonló hozzá, de inkább nekem való már ilyen korban is..vagy ahogy gondoljátok. Még az lenne a kérdésem, hogy, ha bértartásban tartom, a bértartás, felszerelések mellett még milyen kezdeti költségek vannak, kb mennyik, és mik azok amik állandóak, és azok mennyik. Nagyjából tudom, de szeretném, ha olyanok mondanák el, akik tényleg értenek hozzá, hogy mindennel tudjak számolni. A szüleim még nem egyeztek bele, de látok esélyt. És ezért szeretnék kérdezni hozzáértőket, hogy tudjam, ha meg is tudnám győzni őket, lenne-e értelme, reális lenne-e a dolog.
2014. ápr. 12. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyha biztosan meggondoltad, hogy lovat szeretnél venni, akkor először is ne mént vegyél, inkább heréltet vagy kancát. Egy lovat (hobbi célra)200 és 500 ezer Ft között lehet már találni. a felszerelése (szerszámok, ápoláshoz felsz.,kötőfék, stb.) Az talán 100 ezerből kijöhet. Aztán ott van még a patkolás, körmölés, féregtelenítés, kötelező oltások. Rakj félre még egy 100 ezrest betegségre. Bértartás 40 ezertől kezdődik, határ a csillagos ég. Szóval nagyon gondold át, hogy szeretnél-e lovat venni, mert elél simán 25-30 évig is, és még ott áll előtted a gimi, egyetem, stb., és lehet, hogyha majd éretségizni fogysz, akkor majd nagyon nem akarod, de muszáj lesz kimenni még akkor is hozzá. Másrészt ez egy nagyon drága mulatság, havonta akár több százezret is költhetsz rá.. Nem biztos h anyagilag ez most megfelelne a szüleidnek!
2014. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

féregtelenítést négy-nyolc hetente kell elvégezni, alapvakcinázás után évente 2x be kell oltani lóinfluenza ellen


Gyakori betegségek:

-savós patairha-gyulladás

-kólika

-kehesség

-csüdsömör

És még rengeteg betegség van, ami bármikor előfordulhat!

2014. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
négy-nyolc hetente féregtelenítés? Mifelénk kétszer szoktak, tavasszal és ősszel, felétek elég gazdag emberek élnek... Nem a körmölésre gondoltál ilyen gyakorisággal?
2014. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arab mén csikó, király, nehezbb kombót így vakon nem is lehet összaállítani. Először is a mént kapásból felejtsd el bérartásban, mert a legtöbb helyen nem is fogadják. A csikó első lónak szintén rossz ötlet, egy belovagolt de nem szétvert 8-12 év körüli lovat szoktak ajánalni kezdőnek. Az arabnak pedig speciális személyisége van, ami szoktak szeretni, vagy utálni, deha valaki nem tudja magáról biztosan, hogy az arabokat nagyon szereti, akkor kerülje el őket.

Ezenkívül a ló személyisége számít, ezért kell alaposan kipróbálni őket. Így viszont gyakorlati okokból az ember a környéken néz szét először, ezért a kínálat adott. Első körben olyan, hogy fajta, szín stb nem számít, pláne, ha nincs pénzed arra, hogy mondjuk az ország másik végéből elhozd alkalomadtán, ami kiválasztasz.

2014. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mi van itt? Napközilázadás? Most volt ilyen kérdés,és 5 oldalon ecsetelték mások is,hogy miért nem lehetséges....
2014. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utsó, tán vmi bajod van?
2014. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát kezzdő lónak nem ajánlott telivér vérű kó.Fajtának ajánlanám a hucult nyugodt könnyen kezelhetigen nem igényel túl sok foglalkozást és igen mozgékony . Kezdö lótartónak haladó ló haladó tartónak kezdő ló a jó. De ha mégis ragaszkodsz hozzá próbálj meg lovasiskolából venni. Nekem is onnan van a pacim és olyan kezes.

Én a helyedben nem vennék mént bértartásra. Bocs ha picit kötözködös lett :-)

És mi az hogy 4-8 hetente kell féreghajtozni mi évente 2x szoktuk.

2014. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13:23: nézd meg az előző ugyanilyen kérdést is rájössz!
2014. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!