Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért támad be a lovam?

Mért támad be a lovam?

Figyelt kérdés
egy 3 éves kancáról van szó.Kiképzés alatt van amikor elkezdem futoszárazni mindig be támadott meg ágaskodott eleinte de erről már leszokott meg csinálja amit mondok neki úgy látom nem szivesen de már szóra megy.Hozzáteszem a nem ütöm a lovat ugy hogy nem ez a probléma forrása. na de amikor nem munkáról van szó csak egyszerüen oda megyek hozzá simogatni eleinte semmit nem csinál késöbb elkezd sunyogni majd felém jön sunyogva és el akar kergetni maga körül nem értem miért .. nem fogad el engem valamiért de nem tudom mitcsinálom rosszul mért nem kedvel engem.. valamnim tippek vagy tanácsok ?
2014. ápr. 12. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én valami finomsággal próbálnám meg elnyerni a kegyeit, pl. répával. Ha ez se jön be, akkor nem tudom.
2014. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:
49%

Eszedbe ne jusson neki csemegét adni. Azzal lehet a legjobban elb.szni egy lovat. Úgy el fogod kapatni, hogy tényleg a közelébe se lehet majd menni. Csak akkor adunk ilyesmit a lónak, ha valami jót csinál.

Az alapvető probléma az, hogy a ló nem tisztel. A 3 éves kor az az időszak, amikor ez a legjellemzőbb a lovakra. Olyanok kb, mint egy kamasz, lázadnak minden ellen és próbálnak föléd kerekedni. A lovaknál sajnos ez testi erőszakban nyilvánul meg. Neked se nagyon van más választásod, ezt a lovak egymás között is így rendezik, csak a dominánsnak van joga elkergetni a másikat. Szóval ha támad vagy sunyít akkor orrba kell vágni, vagy ha ezt semmiképpen nem akarod, akkor mindenképpen kergesd el magadtól. Egyszerű testbeszéd kell hozzá csak, neked is "támadnod" kell úgymond. Nekem egyszer volt ilyen nagyon durván támadós lovam. Támadott, utána 1 órán keresztül ment megállás nélkül körbe-körbe büntetésből, hát többet nem csinálta.

2014. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat . A 3-dik válaszolonak leginkább mert én is gondoltam erre hogy talán ezt kéne tennem és most megerősitetted köszi :)
2014. ápr. 12. 16:59
 4/5 A kérdező kommentje:
amugy sose etettem kézből a lovat ez nálam is ellentmond és ez látszik is mert sose keresi a kezembe a kaját és igy követelni se tudja tölem. mert régen én is etetem kézből a lovakat és agreszivan is követelhetik tőled ha megszokják hogy kézből eteted /saját tapasztalat/
2014. ápr. 12. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is, a ló valószínűleg nem kedveli, ha pesztrálják, van ilyen. Másodsorban pedig amíg a kapcsolat nem kielégítő, vagyis nem tisztel eléggé, addig ne is nagyon abalygasd. Mindig, amikor vele vagy, legyél nagyon határozott, semmit ne engedj az elvárásaidból, mindent azonnal és úgy csináljon, ahogy te akarod. Állandóan "legyen útban", léptesd arrébb, küldd el, ezt gyakorolhatjátok futószáron is, akár egy hosszabb pálcával is, ha úgy neked kényelmesebb. Akár a karámba is vihetsz magaddal egy pálcát, vagy ostort, ha nem vagy benne biztos, hogy nem próbál meg elküldeni magától, így egy pillanat alatt erőfölénybe tudsz kerülni - ostor nélkül sajnos nem, hiszen veszélyes dolog is lehet összetűzésbe kerülni egy lóval.

Majd ha már minden jól megy, akkor meg szabad simogatni, almát, répát dobni neki, kisebb engedetlenségeket elnézni, de addig nem.

2014. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!