Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglózokni tulajdonképpen...

A lovaglózokni tulajdonképpen mire jó? Mi célt szolgál?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Védi a nadrágodat, a lábadat, ha nincs csizmád. Nekem lovaglócipőm van, kínai 300 Ft-os térdzoknival :)
2014. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen arra, hogy ne jöjjön ki a nadrágod a cipőből, illetve normális, hosszú zokniként funkcionál. Nem is értem, miért árulnak kifejezetten "lovaglózoknikat"...
2014. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy vékony anyag nem véd semmit, ugyanúgy kidörzsöl. Én lábszárvédő alá használom. 350-ért veszem a kínaiban.
2014. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A világon semmi értelme nincs. Ha van lábszárvédőd vagy csizmád, akkor nehogy vegyél lovaglózoknit, menjél standard sportzokniban lovagolni. A lovaglózokni arra jó, hogy elkérhessenek érte több pénzt azzal, hogy ráírják, hogy "lovagló".
2014. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ecsemecse ***** válasza:
Valóban, magának a lovagló zokninak semmi értelme. Ugyan olyan zokni, mint akármelyik térdzokni. Viszont magas szárú zokni mindenképpen előnyös (nem is mindig kell a térdzokni, elég, ha a nadrágot bele tudod húzni). Én már jártam úgy, hogy elfelejtettem, hogy hazavittem az összeset, nyáron kimentem egy bokazokniba és a cipő és a nadrág közé becsípődött a bőröm, úgy feltörte, hogy 3 napig nem tudtam rá egyáltalán cipőt húzni. Az a lényeg, hogy a nadrágot tűrd bele, hogy az fixen legyen a lábadon, ne mocorogjon, úgy húzd fel a cipőt. A lovagló zokninak is ez lenne a célja, ugyanúgy, mint akármilyen más zokninak :)
2014. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra jó, hogy aki kitalálta, jól meggazdagodjon az amúgy kb. 300 Ft értékű zoknin, amit ezerötszáz alatt nem kapsz meg lovaglózokniként.

Amúgy különbség semmi egy normál hosszú szárú zoknihoz képest. Nem helyettesíti a chapset, csizmát, gyakorlatilag ha normális lábbelit használsz lovagláshoz, akkor semmi szükséged rá, ha meg nincs sem lábszárvédőd, sem csizmád, helyettesíteni nem fogja őket, tehát totál fölösleges beruházás.

2014. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!