Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elegem lett a lovaglásból?

Elegem lett a lovaglásból?

Figyelt kérdés

Már három éve lovagolok, tudok ugratni is, és heti kétszer járok. Régebben mindig már egy-fél órával lovaglás előtt izgultam meg vártam az edzést, de most nem... nem azt mondom hogy nem szeretek lovagolni már, de most már nem úgy van mint régen (életem a lovaglás, csakis a lovak stb...) mostanában van hogy kedvem sincs edzésre menni, meg lovagolni, nem élvezem már annyira. Ez miért lehet? Lehet hogy a lovaglás nem is nekem való sport? Pedig már sajnálnám abbahagyni. Vagy ez csak egy korszakom, és ha elmúlt, újra olyan lóbolond leszek? :) Mással is volt már ilyen? Csak is értelmes válaszokat szeretnék, előre is köszi:)

14/L



2014. ápr. 16. 16:05
1 2
 1/16 two6player válasza:
Ezt neked kell tudnod! Senki más nem döntheti el helyetted. Gondold át rendesen. Írd össze, hogy mit szeretsz benne és mit nem annyira aztán vesd össze és az alapján lehet könnyebben átlátod a helyzetet. Szerintem majdnem mindenkivel előfordul, hogy elbizonytalanodik, legyen szó bármilyen elhivatottságról.
2014. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
oké, köszi:)
2014. ápr. 16. 17:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megfogalmazni, mit nem szeretsz benne és tudsz-e rajta változtatni (pl. máshová járni, más szakágat tanulni, stb). De az is lehet, hogy egyszerűen már nem vonz annyira, az ember változik, van ilyen.
2014. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
lehet "kinőtted". nem egy ismerősöm van, akinek lova volt a 10-12 éves gyereknek, és 14-15 évesen nem tudtak hogy megszabadulni a lótól, mert már nem kellett a kislánynak... sajnos van ilyen. gondold át ezt a dolgot. vagy esetleg szüneteltesd. ne járj ki pár hétig, hátha megjön megint a kedved. ha pedig nem, akkor el van döntve :)
2014. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van,sokszor nincs kedvem,de nem ezen múlik,a lovat mozgatni kell akkor is ha éppen nincs hozzá az embernek kedve. Ahogy telnek az évek,egyre többet lovagolsz,egyre inkább rutinszerű és mindennapos lesz az egész. Egy megszokott dolog,már nem azt érezni,hogy alig várom ,hogy menjek,de azért jó dolog és ha huzamosabb ideig kimaradna,egy idő után már hiányozna. Az még betudja savanyítani a dolgot,ha nincs változatosság,nemcsak a lónak de a lovasnak is unalmassá válik, változatos feladatok feldobhatják a kedvet, vagy új feladatok kipróbálása,és ha sikerül végrehajtani az ad egy löketet. De mondom,ez nem ráunás,csak az izgatottságot felváltotta a mindennapi rutin.
2014. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

talán mert most kamaszodsz... ez egy nagyon furcsa korszaka az embernek, én kb 16 évesen abba is hagytam a lovaglást, mert annyi minden más érdekelt, hogy nem maradt rá időm. csak a bulizás, a fiúk, meg mellé a tanulás.

aztán 20 évesen újra jött a fellángolás, újra kezdtem és vettem is saját lovat.


szerintem ha annyira nem várod, na pláne ha kedved sincs, akkor ne erőltesd, szüneteltesd kicsit, semmi értelme az időd és a szüleid pénzét olyasmire használni, amire kedved sincs.


nekem ugye saját lovam van, nekem is van, hogy semmi kedvem lovagolni, mert fáradt vagyok, kicsit beteg, vagy nyűgös, de muszáj. neked nem muszáj, akkor ne erőltesd!

2014. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen normális dolog. 14 éves vagy, beléptél a pubertás korba, változol. Elkezdenek más dolgok is érdekelni, például a fiúk, a csajos dolgok, többet szeretnél lenni a barátnőiddel, tágul előtted a tér és a lehetőségek, a lovaglás pedig egy kicsikét elavultnak tűnik hirtelen. Ez lehet az egyik ok, amiért a legtöbb 14 éves érdeklődését veszíti. Ez majd elmúlik, ha lecsengett a sok újdonság, majd ismét visszatalálsz a lovakhoz - vagy nem.


A másik, ami miatt unhatod, az a folyamatos edzés. Ha minden lovaglásod abból áll, hogy pályán tanulsz díjlovaglást vagy díjugratást, vagy mindkettőt, az nagyon izgi tud lenni 1 vagy 2 évig, amíg intenzíven és látványosan fejlődsz, de a harmadik év rutinja felőrölheti a lovagló kedvet. Szoktatok terepre menni? Fél vagy egésznapos csillagtúrákat szervezni bográcsolással egybekötve akár? Az ilyen dolgok, a túralovaglás, nagyon fel tudja dobni a lovakkal való foglalkozást, mondhatnám azt is, hogy valójában ez a lovaglás sava-borsa. Dicséretes (és szükségszerű is), ha valaki igyekszik tökéletesen elsajátítani a díjugratás és díjlovaglás minden furfangját, de ne fásulj bele. Ne feledd, a ló elsődleges célja sosem a pályán való körözés volt.. :) Mozdulj ki!

2014. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs egy olyan ló, akihez mindig először mész oda? Vagy akit a legjobban szeretsz?

Ha igen, akkor ezzel tudod magadat motiválni.

Ha nincs mi motiváljon, akkor szerintem hagyd a lovaglást, vagy csak havi 1-2 alkalommal járj.


Én egy évvel vagyok idősebb nálad, fura, de én egyre jobban "szerelmes" vagyok az én szépfiúmba :3

Még csak két éve az enyém (2,5-3 éve lovagolom), de egyre jobban megismerem, suli után rohanok hozzá, ha valami baja van gyógypuszit kap, a szabadidőmet azzal töltöm, (miután megcsináltam mindent körülötte) hogy kaszálok neki, legeltetem,(legeltetés nagyon jó alkalom a tanulásra :D) játszom vele...

Ő az én hercegem, főleg az utóbbi pár hónapban vagyok érte oda a legjobban.

Mindig arra gondolok, hogy hamar nyugdíjazom, hogy tovább egészséges legyen, megkap mindennél is többet a nyugdíjas éveiben, hogy minél tovább velem legyen, gondolni sem tudok arra, hogy valamikor Ő már nem lesz...


E.

2014. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát, utolsó, szerintem ezzel annyira nem segítettél neki :D Kicsit ömlengősre sikeredett, és a kérdezőnek szerintem pont nem arra volt szüksége, hogy leírd, mekkora jó neked 8-)
2014. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, közben meg én sem segítettem. Utolsó vagyok. Tehát kedves kérdező, csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal. Ha nem ez az életcélod, nem lovakkal akarsz hivatás szerűen foglalkozni, akkor egyáltalán nem gáz, hogy már nincs kedved hozzá. Szüneteltesd, aztán vagy újból nekikezdesz, vagy befejezed végleg. mivel nem írtad, hogy saját lovad lenne, ezért még könnyű dolgod is van.
2014. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!