Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenmagot hogyan etessem?

Lenmagot hogyan etessem?

Figyelt kérdés

Egy nap hány dkg-ot lehet adni a lónak?

Hogy főzzem, kb mennyi ideig?

Napi 1x, vagy 2x kapjon inkább?

Megeszi magában, vagy abrakba kell tenni, hogy megegye?


FONTOS lenne, hogy értelmes válaszokat kapjak, mert nem szeretném, hogy "rosszul" legyen etetve a lovam. :)


2014. ápr. 16. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy 4-5 evőkanálnyit egy kis edénybe (talán egy literes lehet) felforralok, pár perc ugye. Utána hagyom kihűlni. Majd hozzá keverem az abrakhoz. Viszont ezt 6 lónak osztom el. Ja és még ami fontos, csak a levet öntsd, mag ne nagyon kerüljön az abrakba.
2014. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a magot is nyugodtan odaadhatod a lónak!


le kell forrázni (én is szoktam 1-2 percig forralni, de nem kell). 1 ló nálam 2 evőkanálnyit kap, egy nap semmiképpen nem kell 2x, valójában elég heti 2-3x adni, nem szabad túl sokszor, vagy túl sokat adni, mert egyrészt hasmenése lehet, másrészt ez egy bevonatot képez a belén, amitől könnyebb lesz az emésztés, azonban rosszabb a hasznosulás.


szóval szerintem (bár "még csak" 7 éve vettem az első lovam) 2 ek. / ló és heti 2-3x elég.

2014. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy éjszakát áztatom, vagy reggel beáztatom és este megfőzöm. 1 órát főzöm forrás után takarékon, hogy ne fusson ki. Marton Zsófia könyve alapján készítem így.
2014. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!