Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok a lovak (csődörök)...

Mit tudtok a lovak (csődörök) ivartalanításáról?

Figyelt kérdés
A fiatal korban történő herélés (1 éves kor alatt) mennyiben/miben befolyásolja a ló életét, növekedését stb.

2014. ápr. 16. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi 8 hónapos kora körül heréltünk, mert a ménesben tartás ezt követelte meg, ne rúgkapáljanak ott össze-vissza. Hát volt aki azt vallta hogy 3 éves kor alatt nem érdemes mert megállhat a növésben a csikó, de hallottam már olyat is hogy hirtelen megnyúlik, megnő ha korán herélték.

Egyébként attól is függ, hogy a csikónak leszálltak e heréi. Ha nem, akkor bonyolult beavatkozás, de egy idősebb lovat elaltatni nehezebb, már ha elaltatják (bár felnőtt lovat már 100%). Volt olyan korán herélt csikó ami a korai heréltetés miatt nem tudott olyan testalkatú lenni mint a többi mén, csontosabbak lettek, különböztek valamivel a többi méntől. De ha mint csődört tudod tartani akkor várhatsz hogy hogyan néz ki, milyenné válik, majd meglátod mit akarsz ha olyan kivágathatod ha nem akkor mint csődör maradhat. Az tény viszont hogy nagy az esély hogy magasabbak lesznek a korán heréltek. Itt ahol én voltam helyen ott sok lovacska egész korán hajtotta a kancákat, féltünk nehogy fedezzen ideje előtt, emiatt is volt a műtét hamarabb

2014. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oh, nem is számítottam arra, hogy valaki ilyen hamar válaszol, ráadásul így!

Nagyon köszönöm azt, amit írtál, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat. Nagyon kedves vagy!

Csikó vétel előtt állok, és minél több embert akarok megkérdezni, hogy amikor eljön az idő, könnyebb legyen a döntés. Kancám mellé venném, de Ő már túl öreg ahhoz, hogy babája legyen. Sajnos az általam favorizált fajtából igen nehéz kancát szerezni, így elkezdtem a csődrik felé is kacsintgatni. Nem akarom egyiket sem megkötni, sem különzárni, ezért is érdekel a kasztrálás...nagyon nagyon átrágok minden lehetőséget, hisz nem 4-5 évben, hanem lehet, hogy 40 évben kell gondolkodnom, nem akarok elhamarkodni semmit.

2014. ápr. 16. 22:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Valóban, ahogy az első válaszoló leírta, ha hamar herélnek, akkor magas, csontos, "heréltes" testalkata lesz, ha később, akkor kerekebb, alacsonyabb "mén" alkatú ló lesz. Ha túl későn herélnek, neadjisten már fedezett is a ló, akkor viselkedésében se fog sokat változni.
2014. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hm, értem...és Köszönöm a választ...de ha nem baj, lenne még kérdésem!

Mit takar az, hogy "csontos, "heréltes" testalkata lesz"?

2014. ápr. 17. 21:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyan "tömör", mint egy mén. Képzelj el egy mént, majd képzeld le róla azokat a jegyeket, amelyek ránézésre ménné teszik, na olyasmi lesz a csikó. A másodlagos nemi jelleg nem fog kialakulni.
2014. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hm, értem...azt hiszem...Köszönöm a választ!

6 hónap körüli (vagy 1-2 hónapnál több) lesz várhatóan a csikó életkora, és a kancám lenne a lakótársa...jelenleg épp ma lett kész az önitató rendszer, (tegnap egész nap ástam) és meg lesz növelve a karám is az istálló körül... sajnos nem nagyon sikerül kanca csikót találjak...sajnos :-(

2014. ápr. 19. 13:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Biztos találnál, csak idő kell hozzá, meg szerencse. Ha nem te magad nevelnéd fel, valószínűleg még olcsóbban ki is jönnél.
2014. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a nagy helyzet, hogy szeretném, ha nálam nőne fel a csikó. A jelenlegi lovam bizony sokat kapott, nemcsak az élettől...mióta nálam van, már el lehet mögötte menni. Nem rohan el az ostor láttán, és amikor szerszámokat (lapát, seprű, villa stb) viszek be hozzá, már nem izzad le, miközben a sarokba bújik. Mára már a legnyugodtabb lónak számít a környéken! Pedig kifejezetten jó helyről jött. Ezeket a borzalmakat szeretném elkerülni azzal, hogy mellettem nő fel a bébi. Villámka a Mersuch vonalból való arab telivér. Rengeteg munkám van benne, de főleg abban, amit elrontottak nála. Az a célom, hogy a pici mire felnő, átvegye az én nyugodtságomat, és megbízható, kiegyensúlyozott társam legyen.
2014. ápr. 19. 22:42
 9/14 A kérdező kommentje:
Oh, és KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT!
2014. ápr. 19. 22:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha telivért teszel rá, akkor visszavonom, amit a gazdaságosságról írtam, az arabok még úgy-ahogy tartják az árukat és az okokat is megértem, amiket írtál. Viszont én egy arab telivér csikót nem heréltetnék ki a helyedben...kivéve, ha nem lesz a fajta büszkesége.
2014. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!