Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovas nyeregben mennyire...

Díjlovas nyeregben mennyire másabb érzés ülni mint univerzálisban?

Figyelt kérdés
Én csak hobbilovas vagyok, sosem ültem még díjlovas nyeregben. Kíváncsiságból érdeklődnék csak, hogy mennyivel másabb benne ülni, mennyire kényelmesebb vagy nem kényelmesebb mint egy univerzális. Írnátok tapasztalatokat díjlovas illetve univerzális nyeregben ülés közötti különbségekről? Azt tudom, meg láttam is, hogy hosszabb kengyellel lovagolnak, és ahogy néztem eddig díjlovasokat, olyan könnyednek tűntek, ahogy ültek a nyeregben.
2014. ápr. 16. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is csak hobbista vagyok, nekem nem tetszett. A kengyelkulcsot takaró "hupli" annyira szokatlan helyen volt (mert ugye majdnem egyenesen lefelé kellett volna lógatnom a lábamat) hogy teljesen össze-vissza törte a lábamat, képtelen voltam tisztességesen rászorítani. Annyira lelógatni a lábat viszont az én számomra kényelmetlen volt. Ezen kívül keményebbnek tűnt, mivel kevésbé párnázott. Szinte biztos, hogy jobban érzed vele a lovat, meg minden, de nekem egyszerűen nem jött be :)
2014. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Sokkal kényelmesebb egy minőségi Kiffer nyereg vagy egy Neizer díjlovas,mint egy gagyi univerzális. Az egész ott jobb,hogy jó mélyen ültet,van neki térdtámasza,teljesen jó helyen van a lábad. Díjlovas és díjlovas nyereg között is van különbség , de az igazán jó amelyik mélyíti az ülést és jó a térdtámasza, azok a régi stübben díjlovasok persze nem erről híresek,nem azt kell kipróbálni. Nagyon drágán,sokszor megfizethetetlenek ,ezért kevesen tudják használni,de egyébként kényelem,ülésstabilitás és minden egyéb szempontból kimagaslik a többi nyereg közül. A rosszat is megszokja idővel az ember,utána furcsának tűnhet ha átülsz egy jó nyeregbe.
2014. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem valószínűleg épp azért volt furcsa, mert az univerzálisom egy minőségi Stübben. Ez a díjlovas is állítólag egy drága nyereg volt, mégis, a kényelmes, puha, fantasztikus Stübbenem után... :D
2014. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olcsó univok után váltottam szinte új Neizerre, hát, maga az álom. Nagy a támasza, magas a hátsó kápája, puha, olyan, mint egy fotel. Mivel én még kikönnyítek a lovamnak, így a kengyelt is rövidebbre csatolom, de nagyon kényelmes.
2014. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, kényelmesebb, mélyebben, biztosabban ültet. Én még csak olcsó díjlovas nyeregben ültem, az kínszenvedés volt. Nem találtam a helyem, a lábamnak szokatlan volt, összevissza pattogtam, semmi kapcsolata nem volt a lábamnak és a derekamnak a lóval, pedig univerzális nyeregben biztos, jó ülésem van. Lehet, hogy megszokás kérdése, mert én általában nagyon rövid kengyellel lovagolok, de szerintem lovasa is válogatja, hogy ki mit szeret. A lovammal fél éve elkezdtem díjlovagolni, de maradtam a jól bevált Neizer univerzális nyergemnél, nem cseréltem le, és nem érzem egyelőre, hogy szükségem lenne más nyeregre.
2014. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy díjlovas nyergekből csak a minőségi, drágább nyergek a jók, viszont azok nagyon!

Sokkal mélyebben ültet, jobban lehet érezni a hátsó lábak mozgását.

Nekem wintec pro van, nagyon szeretem, lehet érezni benne a lovat, érezni, hogy egyben van :)

Kezdők jó, ha díjlovasban kezdenek lovagolni, mert jó ülést ad.


E.

2014. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minőségi díjlovas nyeregben ülni maga az álom... legalábbis számomra. Sokkal jobban, mélyebben ültet, nem lehet benne nem jól ülni. Egyébként is jobban szeretek idomító ülésben lovagolni, és arra szerintem alkalmasabb.
2014. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!