Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kit nevezünk tapasztalt lovasnak?

Kit nevezünk tapasztalt lovasnak?

Figyelt kérdés
Én még csak most kezdtem lovagolni, de azért érdekelne a válasz. :)
2014. ápr. 20. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Lovakban annyira nem vagyok otthon, de így számomra a tapasztalt lovast mindig is azok jelentették, akik például a várjátékokon vannak lovasbemutatókon és falusi múzeumoknál a " betyárok ". Persze ez eléggé más megközelítés gondolom mint ahogy Te kérdezed, de ott gondolom biztos van valami kis rendszer, hogy mit csinálhat lovagláson egy kezdő-haladó-profi.
2014. ápr. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha az a kérdés, hogy "tapasztalt", akkor szerintem olyas valaki, aki a lovaglás több ágában több mindenben jártas, sok féle lovon ült már, próbált különböző nyergeket, több ágazatban vannak legalább alapismeretei (gyakorlatban is!) és tulajdonképpen bármilyen belovagolt lovat bárhol képes egyedül ellovagolni.
2014. ápr. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocs, még ezt annyival kiegészíteném, hogy betegségeket felismer, sérüléseket kezelni tud, ismeri a lovak helyes felépítését, tudja, hogy hogy néz ki egy egészséges pata, hogy áll jól egy patkó, stb.


a tapasztalat pedig mint tudjuk gyakorlatban szerezhető és évek alatt gyűlik össze, könyvekből nem lehet megtanulni.

2014. ápr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalt lovas szerintem:

ismeri a lovat kívül-belül (anatómiailag), felismeri a rendellenességet és ha tudja kezeli, de azért egy állatorvos véleményét is kikéri. Tisztában van a lótartással, költségeivel, takarmányozással.


Találkozott többféle lóval, különböző belovagoltsági szinteken és egy problémásabb egyed sem fog ki rajta. Nem hősködik, felismeri a saját korlátait.

Felismeri az általa lovagolt ló korlátait is, tehát ha az adott példány nem tud és nem is akar ugrani, akkor ne akarjon vele ugatni, főleg versenyezni, illetve idetartozik az, hogy egy ijedős természetű lóval nem áll be szüreti menetbe, mert attól szegény állat csak idegbeteg lesz és senki nem élvezet + veszélyforrást teremt.


Apropó, a tapasztalt lovas kerüli a veszélyhelyzeteket, de ha már belekerült, akkor meg tudja oldani (ha nem akkor is igyekszik a legkevesebb kárral).

2014. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalt lovas az, aki bámilyen jól-rosszul képzett lóra rá lehet ültetni, és mindegyiket el tudja lovagolni. Vagyis aki már tudja, milyen galádságokkal próbálkozhat egy ló, és azt is tudja, hogy mit csináljon vele, ha elkezdi kostolgatni.
2014. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!