Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egész nyugodt természe...

A lovam egész nyugodt természetű, még sose ragadott el terepen. Mit kell tennem, ha mégis bekövetkezik?

Figyelt kérdés
Egy völgyben tartjuk a lovat, ezért jórészt csak erdős ösvényeken tudok terepre menni. Nagyon jó ló, nehezen ijed meg, viszont attól tartok, hogyha elragad, vagy mégis megijed, megbotlik, vagy felbukik a szűk úton. Esetleg, ne adj isten legurulunk a lejtőn.

2014. ápr. 20. 08:14
 1/2 x) ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nem kéne addig terepre menni, amíg nem tudod megfogni a lovadat... nem is értem a kérdést.

Ha felbukik vagy legurul a lejtőn, akkor igazából csak reménykedhetsz, hogy jól érkeztek le. Arra azért figyelj (már ha ott hirtelen lesz lelki erőd ilyesmire odafigyelni), hogy leérkezésnél ne legyen semmid a ló alatt. Te is komolyan megsérülhetsz és a ló is. Inkább ess le a hátáról, mint hogy alatta maradj.

Ha megugrik, vagy megijed akkor igazából neked kell tudni, hogy a lovad mire hogy reagál, mivel lehet megnyugtatni. De nyilván hátrébb helyezed a testsúlyod, meghúzod a szárat (nem téped a száját, gondolom nem kell mondanom). Esetleg leveszed kiskörre. Bár nem tudom, hogy ez egy szűk hegyi úton mennyire megvalósítható.

2014. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Engem ragadt már el ló. Felénk is dimbes-dombos a táj, viszont sok a szántóföld, erdő is.

A legegyszerűbb, hogy dombnak fordítod, mert mire felér az kivesz belőle annyit, hogy megfoghasd.

Ha valamelyik oldalról rét, szántóföld van, akkor körreveszed, és fokozatosan kisebbíted a köröket. Ne érdekeljen, ha van bele vetve, vagy 2m-es kukorica van rajta (utóbbinak jó fékező ereje van), a lényeg, hogy megfogd a lovat.

Az erdő már kicsit nehezebb eset. Nem vagyok rá büszke, de akkor jól beleülök a hátba, hátradőlök és ugye adom a teljes felvételt, de ha cseszik rá, akkor felváltva húzom erősen a két szárat, "reszelem" a száját. Szerencsére ilyen nem sokszor fordul elő, de ha más lehetőség nincs, akkor ezzel meg lehet állítani.


Amúgy, ha nem ijedős a lovad, akkor valami nagyon komolynak kéne történnie, hogy bepánikoljon és úgy vigyen el. Az én lovam szerencsére csak kicsit ugrik ellenkező irányba és leblokkol egy fél pillanatra.

2014. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!