Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez jó nyereg?

Szerintetek ez jó nyereg?

Figyelt kérdés

[link]

jó a ló hátának is?



2014. ápr. 20. 16:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
nekem is ilyen van, írtó kényelmes*-* és szerintem biztos, hogy jó a ló hátának is.:) nekem öreg nagy marú lovaim vannak és tökéletes rá. Barátnőmnek fiatal kis marú és arra is. Meg ezen lehet cserélni a marvasat úgyhogy tuti meg fog felelni.:) 4 éve használom és semmi baja, nagyon szeretem.:)
2014. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszodat :)

az nem baj hogy műanyag a váza?

2014. ápr. 20. 17:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezek az olcsó nyergek nem bírják sokáig és ennyi pénzből nem is lehet minőségi nyerget készíteni - ebbe még a bőr ára sem fért bele.

Hogy a ló hátának milyen, azt egyetlen fotóból nem lehet megállapítani. Az ilyen olcsó nyergek váza gyenge, csavarodik. Ahogy eddig mindenkinek, neked is azt tanácsolnám, hogy vagy vegyél egy minőségi új nyerget, vagy egy kicsit használtabbat, hasonló áron.

2014. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és a használt miért jobb, azt már használták és valószínű oka van annak, hogy eladják
2014. ápr. 20. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:

azért jobb a használt, mert olcsóbb, vehetsz 60.000-ért újat, vagy ugyaennyiért olyat, amit pár évet használtak és újonnan 150.000-be került, vagy olyat, ami már régi, kopottas ugyan, de valaha 300.000 volt. nem véletlenül kerül egy passier, stübben, kentaur, pessoa vagy kieffer nyereg 2-500.000 ftba. egy olyan nyeregbe csak a váz többe kerül új korában, mint ez a műanyag nyereg, amit te most kinéztél magadnak és azokra örök garanciát vállal a gyártó, nem véletlenül.

az pedig, hogy biztos rossz a nyereg azért adják el már csak azért is hibás érvelés, mert ezek a valaha volt drága nyergek nem 3 évre szólnak, hanem egy életre kiszolgálnak téged és bizony "kihalnak" alóla a lovak, lehet, hogy valaki lecserélte a lovát és az újra nem jó, vagy az is lehet, hogy mást szeretne stílus váltás miatt, vagy van egy nagyon jó masszív 20 éves márkás nyerge és lecserélné egy drágább, de szebb még csak 10 évesre.


ami miatt azonban mindenképpen érdemesebb használt nyerget venni magánszemélytől, mint újat boltból az a visszavásárlási garancia, amit a boltok nem biztosítanak. jobb helyeken még ha a lóra rápróbálva nem volt jó a nyereg és visszaviszed visszaveszik (nem kötelesek, csak netes vásárlás esetén), de az kizárt, hogy rendesen kipróbáld, lovagolj benne és ha nem kényelmes neked, vagy töri a lova, akkor visszavidd.

2014. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyet használok, nagyon szeretem, a lovam is szereti:) ha mondjuk egy évet bír csak ki, akkor is ugyanilyet veszek és használom újra egy évig:)
2014. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi értelme évente 60 ezret kidobni egy gyenge minőségű nyeregre, mikor 120 ezerért már újonnan is jó nyeregeket lehet venni, de használtan pedig már egy 200-250 ezres nyerget ki lehet fogni és akkor még csak két évet vettünk számításba.


Kérdező: millió oka lehet annak, hogy valaki eladja a nyergét. Stílusváltás, lóeladás, lócsere, kihízta a ló, kinőtte a lovas, drágábbat vesz, rájött, hogy nem passzol a lovára, stb.


Idővel mindenki találhat tökéletes használt nyerget. Én 50 ezerért vettem egy újszerű Neizer nyerget, vagyis kb. ingyen, ha a lovamra is alakíttatom, az még cirka 40 ezer, így 90 ezerből lesz egy olyan nyergem, ami gyakorlatilag új, ki sincs ülve, tökéletes a lovamra (habár most is gond nélkül megy vele) és ha a gyártótól veszem, nem pedig "használtan", akkor kifizetnék érte kb. 250.000 Ft-ot. Szerintem megérte annyiért, mint amennyibe a linkelt ócskaság kerül.

2014. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy csak egy évet bír ki, nekem tetszik. inkább arra vagyok kíváncsi hogy meddig bírja és elsősorban olyanoktól kérdezem, akinek ilyene van, mert az tapasztalta meg
2014. ápr. 20. 20:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy cserélhető a marvas, még nem biztos, hogy a lovad hátára is jó. Múltkor hozott ez egyik csaj próbálni egyet a lippjére, de hiába volt jó a marja, a hátán nem feküdt fel rendesen, mert a nyeregpárnák szűkek voltak neki.

Szóval érdemes lóra próbálni.


Amúgy inkább vegyél használtat ennyiért, mert az újonnan kerülhetett a duplájába is, de nem véletlenül.

2014. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen nyergem van. Igaz, hogy még csak 4 hónapja használom, úgyhogy a tartósságáról nem tudok hasznos infót mondani, viszont nagyon kényelmes, szinte odatapadsz a nyereghez a művelúr bevonásnak köszönhetően, és nagyon könnyű a súlya, ami nálam fontos szempont volt, mert egy pici filigrán sportpónim van, nem pakolhatok rá egy súlyos nyerget. Szóval nekem eddig bejött ez a nyereg.
2014. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!