Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Más is tapasztalt már ilyet?

Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy iskolalovakon való tanulás során megrekedtem... Tudom kezelni őket, de nem tanulok újat. Ha magánlovakon lovagolok sokkal jobban megy, jobban reagálnak a segítségeimre. Vagy mégis velem van a baj?
2014. ápr. 21. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha más lován ülsz és azokat könnyebben lovagolod, hogyan tanulsz újat? Iskolalovat lovagolni is kihívás ám, amikor annál többet kér tőlük az ember, mint amit nap mint nap csinálnak.


Egyébként normális, hogy a kezdők alá való iskolalovak fásultak, hiszen tűrniük kell a gyenge lovasokat, nem reagálhatnak minden egyes mozdulatra, mert abból nem lenne osztálylovaglás...

2014. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem veled van a baj. Az iskola lovak belovagoltsága sajnos korlátozott, többségük lép, üget, vágtat és annyi. Sokan és sokféleképpen lovagolják őket, valamilyen szinten betompultak, ők is megrekedtek egy szinten.


A magánlovak hozzá vannak szokva, hogy egy két ember lovagolja őket, akik odafigyelnek a segítségeikre és nem csak zötyögnek (most ne a faluszéli parasztlovakra gondolj). Aki edzőnél lovagol az mindig fejlődni akar, és ehhez lovával is mindig új feladatokat tanít.

2014. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy szint ameddig jó az iskolaló,megtanulod az alapokat,de ha feljebb teszed a mércét,akkor oda már kevés a betompított ,szétrángatott ló. Amiket ne lovagolnak sokan ,és jó lovasok ülnek rajta,azok eleve jobba reagálnak,jobban is megfelelnek. De viszont mind 2 nek van előnye,egy idomított lótól sokat tanulhatsz,viszont egy gyengébb lóval sok rutint szerzel,mert az ne automat,hogy csak utazni kell rajta.
2014. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyon nagyon rég nem ültem iskolalovon évek óta saját lovam van bértartásban, viszont azt nem egyszer néztem végig, ahogy a lovasiskolában ügyesnek számító lovas saját lovat vesz és heti 3-4 lovaglással nem érti miért nem működik úgy a ló, mint az iskolalovak. :)

olyan is volt, aki megvette az iskolalovat, ami a kedvence volt, áthozta hozzánk, szépen ki lett etetve, kipihente magát és mintha egy új ló lett volna, természetesen a tulajdonosnak sok.


ezzel csak annyit akartam, hogy amit írsz az alapján azt kell mondjam vegyél saját lovat! vagy legalább felesben bérelj!

tudom, hogy vannak kivételek, de a legtöbb helyen napi 3-4 órát mennek a lovak, idejük nagy részében bénák alatt, én nem lennék hajlandó felülni egy lóra aznap harmadikként úgy, hogy egész héten robotolt, nem hogy még fizessek is érte...

2014. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, ja, a privát ló egészen más, az kérem reagál a legfinomabb segítségekre is. Olvastál már testsúlysegítségről? Kipróbálni csak magánlovon tudod, egy iskolazombi már oda se bagózik rá, hogy dülöngélnek a hátán a kezdők. Vágtába ugratni is tök más egy privát lovat... meg minden más. Kb. mintha átülnél egy Rigáról egy Kawasakira. De persze ehhez neked is fölkészültnek kell lenned. Ha nincs biztos szárkezelésed, kár is próbálkozni, mert csak meghülyül a ló. (Az iskolazombi már nem sokat törődik egy kis lötyögéssel, megszokta, hogy annak semmilyen utasításértéke nincs, csak bénáznak vele.)
2014. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!