Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy lovat?

Figyelt kérdés
Akarok egy lovat venni már nagynénémnél van még egy hely a lónak szóval ott tartanám nála de fizetnem kell neki a szénát meg minden.Mennyibe kerül egy ló és kb. mennyibe kerül havonta eltartani meg lovardába mennyibe kerül?
2009. dec. 23. 13:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
marha sokba. ha nem vagy milliomos, vagy nem keresel havi 500 ezer pénz, akkor bele se vágj. maga egy ló változó árfekvésű. attól függ honnan hozod, ezt nézd meg google-on, mert én nem tudom te milyet akarsz. ha eteted, hívod hozzá az orvost, gondozod, vagy ne adj Isten bérled is az istállót, akkor minimum havi 200ezret eltapsolsz rá. és akkor még ott a nyereg, a felszerelés stb.
2009. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Elég tapasztalatlannak tűnsz a kérdésed alapján. A tartás árát teljes mértékben az határozza meg, hogy mire akarod használni, a ló árát pedíg a származása, fajtája, képzettsége, konkrét árakat nem lehet meghatározni. Javaslom, járj utána, érdeklődj lovas berkekben mielőtt belevágsz.
2009. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Első! A bértartás közel nincs ennyi, ráadásul a felszerelést sem veszed meg újra havonta. Nem kell hozzá milliomosank lenni, csak egy biztos állás kell mellette.
2009. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
persze hogy nem veszi meg -_- de számoljon vele, hogy drága és azért ha valaki belekezd, utána nincs megállás. és igenis van olyan drága az ellátás egyes helyeken, és a lótól is függ. drága nemesített fajokat jobban féltenek
2009. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok apukám venné meg a lovat havonta olyan 300 000 ft-ot keresnek és a nagynénémnél tartanám mert ő ilyen oktató én már az apukám ismerősének van egy 1,5 éves csikója amit eladna nekünk kedvezményes áron szóval azt hogy tanuljak nem kell fizetni csak a szénát meg a patkolást meg az állatorvos és igaz nem vagyok valami tapasztalt lovas csak annyi hogy tudok lovagolni ügetni vágtatni meg ilyesmi.Szerintetek apukám 300 000 ft havi fizetéséből el lehet tartani egy lovat?
2009. dec. 23. 13:27
 6/26 A kérdező kommentje:
ja és nagynéném rengeteget tudna nekem segíteni még bele nem jövök.
2009. dec. 23. 13:30
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Leírva sok az a 300.000, de nem sokkal több ez egy négytagú család létminimumánál.


Egy másfél éves csikót pedig nem fogsz tudni egyhamar megülni.

2009. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
Náluk a lovardában 30.000 ft/hónap az eltartása! Mondjuk én ajándékba kaptam a lovat
2009. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
100%
A környékünkön 35000 Ft/hó egy ló bértartása. Ebben az istállóban tartás, etetés, ápolás (tisztítás) és a minden nap megmozgatás benne van; az állatorvosért külön kell fizetni.
2009. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
de havonta abból 50 ezer elmegy fűtésre,gázra,áram,víz + kaja 20 ezer (ha nem több).és rosszul tudom 2,5 éves a csikó mennyi idős kortól lehet megülni?
2009. dec. 23. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!