Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen nyeregtörése?

Figyelt kérdés

Eléggé fura nyeregtörés van a lovamon,már több mint fél éve.Soha nem törtem még fel lovat az évek során,de most sikerült...

A nyereg jó a lóra ez biztos.

A törés közvetlen ott van ahol üllök a nyeregben.

Kezdetben nem is használtam alá szivacsot,mert nem kellet.Fél év után lett a marjánál két kisebb pukli(nem volt sebes).Akkor pihentetés volt neki 1.5 hónap.Egy pici csomó volt neki még neki,de nem fájlalta.Elkezdtem lovagolni újra szivacsal,erre megint előjött neki,de nagyobb volt.Pihentetés megint meg volt,de a pukli bekeményedett és maradt.Így lovagolgattam szivacsal,erre ma nézem megint nagyobb lett a pukli és most puha.... Nem sebes, szőr is megvan rajta,de kivan fehérdeve.

Dokit nem hívtam,mert nagyon messze vannak tőlünk és mostanság nem jönnek erre,mikor meg erre voltak nem volt baj.

Akinek voltmár ilyen,h oldotta meg?



2014. ápr. 23. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, hogy a nyereg jó legyen a lóra, valami nem stimmel, ezért nyomja fel. Ez nem csak a marnál történhet, hanem bárhol, ahol a nem megfelelő fekvés miatt nagyobb nyomás éri a ló hátát.

Ezt a 9 lépéses próbát csináld vele végig nagyon körültekintően: http://www.youtube.com/watch?v=U2mKz0uP_K8

2014. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elkezdtem belovagolni és utánna kicsivel több mint fél év után jött elő az első pukli innen is gondolom,h jó rá a nyereg.A videót csak holnap tudom megnézni.
2014. ápr. 23. 18:39
 3/14 anonim ***** válasza:

egy ló alkata, háta változhat, főleg, ha elkezded lovagolni, akkor szinte mindig, hiszen erősödik, izmosodik, vállasodik, szélesedik.

nem tudom hány éves lóról van szó, de én 3 évesen lovagoltam be a lovam és teljesen más volt akkor a háta, mint most, más nyereg is volt rá jó, mint most.


hogy izzad meg? ezek a foltok szárazak maradnak?

2014. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A nyereggel van baj. Cseréld ki nagyobb markamrásra. A marja meg ki fog fakadni majd. Sok munka lesz vele és sok idő mire meggyógyul. Addig is szőrén lovagold.
2014. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a markamra szűk. Könnyen lehet, hogy túl széles és azért nyomja meg középen a hátát, mert túl mélyre lecsúszik. A nyeregválasztás bonyolultabb annál, mint hogy ha nem ér hozzá a marjához, akkor jó.
2014. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Először is ne nyergeld a lovat egészen addig, amíg tökéletesen meg nem gyógyul a háta. Aztán pedig próbálj rá több nyerget, ha van lehetőséged segítséget kérni tapasztaltabb lovastól, az lenne a legjobb.

Ha így marad a dolog, akkor nem csak a háta épségét veszélyezteted, hanem a vele való munkát is. Ha mindig fájdalmat érez a ló, ahányszor csak ráülsz, ne csodálkozz, ha egy idő után sok mindent akar majd, csak dolgozni nem. Ráadásul a mozgását is negatívan befolyásolja. Csak gondolj bele, hogy ha téged valahol nyom a cipő, akkor igyekszel másként tenni a lábadat, ha muszáj abban a cipőben maradnod, de ez nem normál mozgás, normál tartás lesz.

2014. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam a nyereg jó rá bármilyen hihetetlen,ha csak ez lett volna a gond már rég lecseréltem róla.Se nem szűk se nem nagy.(csak halkan mondon,h nem csak én hanem más is ezt állítja).Van western nyergem is azzal is ígyjártam pedig ott extrva vastag az alátáét,mert neoprén.

Beszélgettem a egyik ismerősömmel és ismert egy lovat akinek hasonló bajai voltak a hátával és ott sem segígtett a nyereg csere.Csak az segített,szivacs tengert pakoltak a nyereg alá...Bár annál a lónal sebes volt.

Szóba került még a mar sipoly,bár arról nem sokat tudok szégyen szemre,csak annyit,h műteni kell.

2014. ápr. 24. 11:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a magyar nyergelési kultúra áll, 10-ből 9 nyeregre azt mondják, hogy jó, a ló azonban nem hazudik. Ha nem nyomná a nyereg, akár western, akár angol, akárhány párna van alatta, nem lenne megnyomva a háta, ilyen egyszerű. Az már a te lelkiismereteden múlik, hogy hajlandó vagy-e utánanézni a dolognak vagy sem.


A párnák egyébként semmit nem érnek, ha szűk a nyereg, akkor meg főleg nem, mert még egy réteg kerül a nyereg és a ló közé, ami még szűkebbé teszi az egyébként is túl kevés helyet és mégjobban nyomja a lovat.


Esetleg ha feltennél róla néhány fotót, vagy megmondanád, hogy hogy izzad a nyereg alá a ló, többet tudnánk segíteni, mert tök egyértelmű, hogy nem a ló töri fel magát nyereghelyen.

2014. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én már láttam elég komoly mar sipollyal rendelkező lovat. Kezeltem is. Műteni nem kell. Csak minden nap ki kell tisztítani a sebét a gennyet meg kinyomni belőle. Mikor már elég jó gyógyulást mutatott akkor már nyergeltük is másik nyereggel. És lám teljesen meggyógyult. Teljesen fájdalom mentes lett. :)
2014. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Olyan kérdésem van, hogy milyen fajtájú, milyen korú és milyen színű a ló? Ezek is befolyásolhatják a tüneteket...fajta, kor, szín...
2014. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!