Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló kiherélése után mennyi...

A ló kiherélése után mennyi idő kell hogy elfelejtse csődör tulajdonságát?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kancám és egy majdnem 5 éves heréltem aki 3 hete lett kiheréltetve és még mindig ugyanolyan mint egy csődör a két ló külön van választva vilanypásztoral de ma átment a herélt a kancához és nem hagyta békén a kanca folyamat megrúgta a másik harapta folyton ráúgrott stb.. vagy 1 óráig tartot míg újra külön tudtam választani őket . teljesen ugyanolyan még mint egy csödőr meddig tart ez még ?
2014. ápr. 24. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát 5 évesen már lehet túl későn esett meg a beavatkozás. A méncsikók már 1 éves koruk után ivarérettek, 3 évesen pedig tenyészérettek. Ha ezután van kiherélve, megvan rá minden esély hogy benne marad ez a "berögzült" szokás, hogy bepróbálkozik. Ismerek olyat, amelyiknél a nem kell sok idő, de találkoztam már olyannal is, hogy évek után is próbált fedezni.

Én azt mondom, hogy egy ideig még legyenek külön, hogy legyen idő kiürülnie a hormonoknak.

2014. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és általában mennyi időt altat ürülnek ki a hormonok ?
2014. ápr. 24. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs késő, az enyémet is ötévesen herélték. Még két hónapig volt külön, első alkalommal majdnem megugrotta a sárló kancát, de végül nem, és nem is volt tolakodó. Azóta csapatban van, sorra besárlanak neki a kancák, az egyiket megugrotta párszor, de most már ha az orrába tolják is a farukat sem érdeklődik különösebben. Egy kicsit várjatok még vele, illetve ha fedezett, akkor meg pláne több időre van szüksége.
2014. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sose fedezett még. Köszi a választ remélem hogy minnél hamarabb lenyugszik :)
2014. ápr. 24. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2 hónap. Mondjuk nálunk a 10 éves csődit herélés után egy héttel már össze lehetett engedni a kancával. A dilis még meg is ugrotta, a másik lökött meg hagyta :D Amúgy nagyon jóba lettek.
2014. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!