Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hány évlovagoltok?

Ti hány évlovagoltok?

Figyelt kérdés
Illetve befojásolta e a tudásotokat hogy mikor kezdtétek el a lovaglást?

#Lovaglás/gyakorlat
2014. ápr. 24. 10:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, helyesen: Ti hány éve lovagoltok?
2014. ápr. 24. 11:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Én három éve lovagolok. Hetente (sajnos) csak egyszer tudok eljárni de magasról teszek rá ki mit mond én sokat tanulok abból a kevés időből is.
2014. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

11 éve ülök lovon, de lovagolni igazából 2 éve lovagolok.

Hogy miért mondom ezt? Nekem kb 9 évig elég volt az, hogy a ló alattam, lép, üget, vágtat, elterepezgettem, megfogtam, ha nagyon volt kedve menni, azt ennyi. De mióta jobban beleásom magam a témába, pontosabb segítségek, komolyabb feladatok, képzés, idomítás, azóta odafigyelek a lovaglásomra, sokkal jobban mennek az alám adott lovak, szépen összetudom őket lovagolni.

Megjegyzem nekem soha nem volt edzőm, mondhatni magamtól tanultam meg lovagolni, az utóbbi időben a szakirodalom segített sokat.

2014. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dj. Lara válasza:
6 éve lovagolok rendszeresen :)
2014. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 x) ***** válasza:

10-11 éves korom óta lovagolok (most 24 vagyok). De általában azt mondom, hogy 10 éve foglalkozom komolyabban lovakkal, mert az egy dolog, hogy megtanultam lovagolni, de a lovazás annál sokkal többet igényel. 14 éves koromban kaptam az első lovamat, attól számítom inkább a lovas pályafutásomat.

És igazából nem az számít, hogy mikor kezded el, hanem hogy milyen szintű az oktatás amit kapsz. Mert manapság sajnos sok helyen annyi történik, hogy mész fél éven keresztül futószáron ügetésben, és nem fejlődsz semmit. A pénzt viszont elkérik érte.

2014. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Naja... az évek nem mérvadóak, mert ha valakinek van jó edzőre pénze és ideje, akkor a 0-ról fél év alatt el lehet jutni, hogy a lovas szabadon közlekedni tudjon 3jármódban. A többi erre fog ráépülni.

Ismerek nem egy olyat, aki 2 éve lovagol és még életében nem vágtázott (vágtázhatott). Elköröz 2-3000Ft/ óráért és fejlődés 0. Azt a pénzt rendes edzőre fordítva sokkal jobb tudás érhető el.

2014. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én születésemtől kezdve lovak közt vagyok,mivel anyukám,apukám,testvérem is lovagol,de az első futószáras lovaglásom 3éves koromban történt,és azóta minden nap megyek a lovardába,ha nem is lovaglok,sétáltatok,legeltetek stb.6évesen pedig,mivel gyorsan nőttem,elértem azt a szintet,hogy a csizmám olyan helyre került,ahonnan,már lehetett hajtani a lovat.Így ekkor kezdtem el vágtázni.Ugrani 9 éves korom óta ugrok,11évesen,azaz tavaly rajtengedélyeztem,most már B2-ben megyek.A lovaglás nekem az életemet jelenti,ez annak is köszönhető,hogy amióta az eszemet tudom lovardába járok,ezért a ló nekem nem csak egy "munkatárs" a lovaglásban,hanem egy igaz barát. :)Szerintem,havalaki a lovak közelében sokat van kiskorában,az később,ha egy lóval gondjai vannak,akkor jobban megérti,hogy mi a baj/mit csináljon másképp,velem így van.Ez az én véleményem. :)
2014. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!