Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kellene?

Hogyan kellene?

Figyelt kérdés
Ha lenne saját lovam,akkor hányszor kellene min. Kimennem hozzá,hányszor lovagoljam?
2014. ápr. 24. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél. Ha versenyezni, komolyan lovagolni, akkor heti ötször.

Viszont ha hobbi ló, akkor elég 3-szor is kimenned.

Nekem volt olyan időszakom, amikor nem volt időm, és csak péntek-szombat-vasárnap jutottam le hozzá. Semmi baja nem volt tőle, jó volt, terepeztünk, lovagolgattunk.

Amikor komolyabban elkezdtünk dolgozni akkor minimum két naponta nem árt neki.

2014. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én heti 6 napot megyek a lovamhoz. Pedig csak hobbiló. Egy órát lovagolgatok vele pályán, meg terepre is megyünk. De van amikor kimegyek hozzá és nem dolgozok vele, akkor legeltetem például. Mondjuk én nagyon közel lakok a lovardához ahol tartom a lovam, úgyhogy azért is tudok ilyen sokat járni hozzá.
2014. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legalább heti 3-4 alkalom. De minél többet vagy vele annál jobb. Lovaglás terén is jó, ha heti 3-4 alkalommal lovagolva van, heti 1 terep szinte kötelező, mert az állandó pályán körözgetéstől csak befásul a ló.

Szóval addig ne add a fejed a lóvásárlásra, amíg nem tudsz terepen elboldogulni, akár egyedül is.

2014. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Heti 2x mennèk vele ugy,hogy edzövel,mondjuk mindennap kimennék megnèzni,hogy nincs -e baja és rendben van-meg 1-2x egyedül lovagolnék,tehát heti 3-4x dolgozna.Jelenleg 1 ève lovagolok,de majd csak egy fèl èv mulva tervezünk lovat venni és inkább hobbi cèlra,meg csak este lenne boxban,nappal karámban a többi pacival :)

Îgy jo?

16/l

2014. ápr. 24. 16:02
 5/11 x) ***** válasza:

Nem jó. 1 (vagy másfél) év tapasztalattal NEM veszünk lovat. Most még lehet, hogy van időd kijárni hozzá, de majd ha faktra jársz, érettségizel, esetleg egyetemre mész akkor nagyon nem lesz időd ennyit foglalkozni a lóval. Még várj minimum 2 évet. Addigra talán lesz elég tapasztalatod (mert ha lenne, akkor ezt a kérdést egyedül is meg tudnád válaszolni).

Meg az egy dolog, hogy tudsz valamilyen szinten lovagolni, de egy saját lóval ennél sokkal többet kell csinálnod. Nem elég, ha csak lovagolsz rajta. Neked kell idomítanod, nevelned stb.

2014. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor jövő tavasszal veszel,akkor márt 2 éve hogy lovagolok.Sokan vesznek 1 èves tapasztalattal,és igen is fogok rá áldozni időt,én nem vagyok olyan momt a többi tini
2014. ápr. 24. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Hidd el,nekem is azt irták,hogy ne vegyek,mert még most jön a suli meg a bulizás,és tessék.

Vettem egy nyers herélt csikót,otthon tartom,én tréningezem,kezdtem egyedul belovagolni,már szőrén is ülök rajta,mindig csak kötőfékkel. Na,én speckó egy "gyakorisnagylovas" szabàlyt megszegtem,de olyan lovam van,hogy a nagy trénerek meg lovasok csak csodálkoznak azon,hogy egyedül 14 évesen hogy csináltam.

Szeretettel meg tapasztalattal.Ha néha gond volt,telón a régi gaudija adott pár tippet,mindig bejött.Mára ott tartunk,h gyerekek is ülnek fel rá,nem zavarja semmi,viszont ha nem vagy türelmes,akkor ne csikóval kezd.

Nos,egy lóhoz kell:

-idő

-pénz

-energia

-türelem

-tapasztalat

Tényleg várj még pár évet.

És sokat fektess a kapcsolatotokba,inkább az legyen fontosabb,mint hogy felülj majd rá. :) sok sikert!

2014. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem csikót szeretnék,hanem 10-12 év körüli tapasztalt lovat:)
2014. ápr. 24. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a ló tapasztalt az jó dolog, de inkább legyél te is tapasztalt, hidd el, 1 év az még nagyon kevés. :)

Nem rossz szándékból írjuk ( a többségünk), de azért egy saját ló tényleg más. Gondolni kell arra is, hogy bármikor bekövetkezhet a baj, elveszthetik a szüleid az állásukat, stb. akkor mi lesz? Ha pár száz km-rel arrébb mész egyetemre? Tudom, most még távolinak tűnik, de hamar eljön. Lóval jó esetben 20-30 évre "tervezel".

2014. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne hallgassál x-re!

Ha megtehetitek, és tényleg komolyan gondolod, akkor vegyetek lovat. Két év múlva is lesznek nehezebb időszakok, ez olyan mint a gyerekvállalás. Mindenki arra vár, hogy eljöjjön az ideje. Nem jön el az ideje, valami mindig lesz, ami ellene szól.

Vegyél lovat! Heti kétszer jársz edzőhöz, az teljesen jó. A többi nap lovagolod egyedül, az este box, az is tök jó, általában úgy vannak a lovak.

Arra figyelj, hogy mivel még nem túl rég óta lovagolsz, időnként azért menj, és ülj más lovakra is, hogy tapasztalatot szerezz. Akár a lovardában, ha összebarátkozol más lótartóval, az ő lovára, akár elmész lovasiskolába időnként, más-más lóra.

De ha tényleg komolyan gondolod, és anyagilag is meg tudjátok tenni, akkor vágj bele! Ne gondolkozz!

Ne felejtsd el, hogy egy ló nagy felelősség. És ha rossz kedved van egy hétig, akkor is ki kell menni, le kell mozgatni. Neki sincs mindig jó napja, van, hogy megbánt. De ezek mind-mind megérik azért, amit kapsz tőle. És egy saját ló felbecsülhetetlen!

2014. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!