Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék pénzt keresni...

Hogyan tudnék pénzt keresni ahhoz, hogy lovat vegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és kiskorom óta imádok lovagolni.Rendszeresen kb. fél éve kezdtem el járni,de imádom!Nagyon szeretnék egy lovat már jó ideje de nem tudom hogyan tudnék rá pénzt keresni hiszem nemhogy a ló megvásárlása,de a tartása is sokba kerül:/ Bármit megtennék azért,hogy legyen egy lovam!:)

2014. ápr. 24. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát,sajnos ennyi idősen nem tudsz megkeresni egy lóravalót,max.ha több évig csinálod. Szülők. :P
2014. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen kezdtem gyűjtögetni egy lóra ! Minden alkalomra pénzt kértem ! És dolgoztam pékségben és a lovardában ! Így összegyűlt félmillió Ft ! Habár a lovat nem én hanem a szüleimtől kaptam minden , de minden mást felszerel , tartást , patkolás , féreghajtás stb ! Én fizettem !
2014. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó helyen kapisgálsz: a tartása is sokba kerül. Hiába hozod össze az árát (mondjuk megnyered a lottónégyest), azzal nincs a dolog letudva, mert utána a rabszolgája leszel, folyton fizetni kell utána, éspedig nagyon súlyos ezreket. Takarmány, körmölés, oltás, vérvizsgálat, nyereg javítás meg a többi... mind olyan összegek, amelyeket még a fölnőtteknek sem könnyű kiizzadni, nemhogy egy iskolásnak.

Arról nem is beszélve, hogy fél év gyakorlat az nagyon-nagyon kevés egy saját lóhoz. Mert azt bizony nem csak fizikailag, hanem agyilag is karban kell tartani, különben a fejedre nő.

Szóval szerintem egyelőre tegyél le róla! Tudom, hogy nagyon bele lehet habarodni, nagyon aranyos állat a ló, de vegyél inkább egy foxit! Az is cuki:

[link]

2014. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

AZ "utolsónak" mondom,hogy kiskorom óta lovagolok csak rendszertelenül és csutakolom,gondozom őket ráadásul apukámnak is van lova.De köszi!:)

2014. ápr. 24. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy amikor írja valaki, hogy kiskora óta lovagol annyira kiábrándító, ilyenkor mindig a szegény befásult pónikon zötyögő kisgyerekek jutnak eszembe. :)

Visszatérve, nem a megvétel és talán még nem is a tartás a legnagyobb gond, mert azt még összelehet keresni 14 évesen is. Bár nem írtad, de gondolom lány vagy, viszont sok munka van ami nem fizikai (pl. szórólapozás- egy hétvégén biciklivel kihordassz 2-3 ezer lapot az már felénk havi szinten 8-10 ezer lappal nézve 40-50ezer Ft és ez egy nagyobbacska városban nem nehéz. :), egy ideig én is csináltam mellékesnek, csak most van jobb).

Viszont azt kalkuláld bele, hogy mi lesz, ha komolyabb baja történik? Egy klinikai műtét milliós költség is lehet! Szóval, nem árt, ha mélyen a zsebbe tudsz nyúlni vagy van félre téve :/

Én tudom milyen ez, a mostani lovam már elakarták altatni, de megvettem egy "élő halottat", hogy megadjam az esélyt neki, belefájt jó pár százezerbe, de ha látom vígan nyargalászni, mit számít a pénz?!:)

2014. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2014. ápr. 25. 19:53
 7/10 anonim válasza:

én nekem nyárra van tervbe véve a paci,és úgy gyűjtöttem rá,h minden alkalomra (szülinap,karácsony,húsvét,névnap) pénzt kértem,és segítettem anyának takarítani.legyél türelmes :)

13/L

2014. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. ápr. 25. 21:09
 9/10 csodacsacsi válasza:
Minden ünnepkor pénzt kérj gyűjtőgesd, és egyszer hátha a szüleid segítségével, összegyűlik annyi, hogy vehess egy lovat. De addig még sokat kell tanulnod, lehlább 2-3 év tapasztalat nem ártana. :) Apukádnak van lova és nem a tiéd?
2014. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsónak:köszönöm a választ:)és nem sajnos nem az enyém mert a mostohatesómé
2014. aug. 19. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!