Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fríz lovak nem jó ugrók?

A fríz lovak nem jó ugrók?

Figyelt kérdés
néztem hirdetéseket/videókat és azt ettem észre hogy a frízekkel kocsiznak, díjlovagolnak de nem igazén ugranak vagy hogyha még is akkor alacsony akadályokat. Általában nem jó ugrólovak?

2014. ápr. 26. 12:30
 1/6 piriiiiii ***** válasza:
Én is így veszem észre, alkatukban inkább síklovak, díjlovak. Ezek a lovak inkább testesebbek, nem hiszem, hogy megfelelő lenne ugratásra.
2014. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Díjlónak sem jók,csak divatoznak vele,fogatba a helye. Ugrani meg kisebb akadályokat minden ló átugrik,de ugrásra még annyira sem jók,mint díjlovaglásra.
2014. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De kínjukban kocsiznak vele, mert másra nem jó. De még kocsiba se, ha összehasonlítasz egy 2 milkás alap frízt, meg egy két milkás egyéb vernyelovat, úgy lealázza a frízt, hogy rossz nézni.
2014. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég zömök felépítésűek, ráadásul nem túl magasak, szóval nem nagyon jó ugrók.
2014. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Hobbira jó, el lehet vele ugrálgatni, meg idomítani, meg kocsizni, de jó sportteljesítményt a legritkább esetben nyújt, ugróban viszont semmiképp, a testfelépítése nem megfelelő hozzá.
2014. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Már a testfelépítése sem teszi lehetővé azt, hogy ugróló váljon belőle. Ezeket a lovakat inkább azok tarják, akiknek a külsőségek számítanak.

Minden ló tud ugrani, ha nagyon akar. De az ilyen zömök testalkatú lovakat már csak azért sem használják ugrásra, mer túl nagy súly nehezedne a lábaikra ugrásoknál, érkezésekkor. Ezért hamarabb menne tönkre a lábuk, stb..

2014. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!