Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magnéziumot kell adni az...

Magnéziumot kell adni az idegbeteg, állandóan aggódó, arab és angol telivér temperamentumú lónak? Már veszélyes a környezetére az állandó elmebetegséggel, pedig jól és nyugodtan bánnak vele, de ebben a tavaszi időszakban teljesen meg van hibbanva.

Figyelt kérdés

Ha igen, mit ajánlotok, hogyan adagoljam, és mennyi idő múlva kezd hatni?

Előre is köszi, OFF válaszokat ne, légyszi!



2014. ápr. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Magnéziumot a versenyek előtt ideges lónak szoktak adni, tehát lehet neki is. Azt nem tudom megmondani, hogy mennyit és hányszor lehet neki adni, de google a barátod, könnyen meg tudod találni, vagy felhívhatsz egy állatorvost. (utóbbit ajánlanám inkább)
2014. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Frászt, foglalkozni kell vele és megnevelni. A magnéizum nyugtatni fogja, de nem szedálja le félálomig, úgyaúgy hülye marad, szóval ilyenről ne is álmondj, hogy majd ettől megjavul, mert nem fog.
2014. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt egy idegbeteg, állandóan aggódó angol telivérem, aki már veszélyesnek is volt titulálva olykor (elég gyakran). Én ezt a fajta magnéziumot adtam neki: [link]

Van benne egy adagoló kanál, napi egy kanállal kapott. Mivel ő nem ette meg az abrakba keverve, sem semmilyen trükkel nem lehetett beleimádkozni, így én műanyag fecskendővel adagoltam a szájába vízzel elkeverve a napi adagot. Kb. egy hét múlva volt érezhető a hatása, ami csak annyiból állt, hogy nem lett idegbeteg, normális volt, megszűntek a hisztériák, nem volt tőle tompa meg lassú, csak a viselkedése higgadt lett. Elég sokáig volt elég ez az 500 gramm, azt hiszem két hónapig, úgy hogy minden nap kapta. Sajnos, miután már nem adtam neki, a probléma visszatért. Úgyhogy ez csak tüneti kezelésnek jó, de ha a te lovad csak tavasszal zizisebb, akkor ezzel átvészelheted ezt az időszakot.

2014. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább andaxint...

De valószínűleg már az is sokat segít majd, ha lefelezed a zabadagját.

2014. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is a lovasplázásat néztem :) a lovam csak most zizi, egyébként végtelen türelmes és jó lelkű ló, nagyon nagyon szeretem és sok mind t átéltünk együtt. De mozgathatom akármennyit, vágtáztam vele lb 10 km-t, amint kipihente magát újra kezdte a hisztit. Ez a tavasz és a sárlás, illetve a földeken beindult élet miatt van, csak akartm egy kicsir könnyíteni a helyzeten míg visszatér önmagába.. Beszéltem Marton Zsófiával és kaptam gyógynövény receptet :) illetve foglalkozunk földről a lovaglás előtt, ami szintén segít.
2014. máj. 1. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!