Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék mihamarabb...

Hogyan tudnék mihamarabb megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Nyertem egy egész napos lovaglást egy rajzpályázaton, és nemsokára mehetnék is. De még életemben nem ültem lovon, semmit sem tudok róluk. A lovardában nem tanítanak meg. Direkt azért jelentkeztem rá, hogy most lovagolhassak. Hogy tanulhatnék meg? Pár napom van rá, max 2 hét.

2014. ápr. 26. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt sehogy.

Izmoknak is ki kell fejlődni, mozgásoknak berögződni, az meg nem megy gyorsan csak azért, mert te gyorsan szeretnéd.

2014. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Bokszolok, szóval csak sikerülhet ha az izmokról is szó van. Életemben nem zongoráztam, pár nap alatt megtanultam. Olvasni is egyedül tanultam meg 5 évesen. Ennek is sikerülnie kell, csak azt nem tudom hogyan kezdjek neki. Nem pattanhatok fel egyszerűen egy ló hátára és máris vágta! Tudom hogy ez nem ilyen egyszerű. De sikerülni fog, akkor is!!!
2014. ápr. 26. 20:34
 3/20 anonim ***** válasza:
Választasz egy közeli lovardát, ahol oktató vagy edző dolgozik, bejelentkezel napi két órára, aztán meglátod, hogy hová jutsz két hét alatt. Napos túra nem lesz belőle, az valószínű, de ha nem adod fel, akkor hát próbáld ki.
2014. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Rohadtul pozitív ember vagyok, életemben nem adtam még fel soha semmit, ez is menni fog, mint minden más! Köszi a segítséget.
2014. ápr. 26. 21:04
 5/20 anonim ***** válasza:

Napi 2 óra egy jó edző mellett, akkor lehet egy kis ülésed, meg mindhárom jármódba tudsz közlekedni futószáron, de a napos túra még messze van ettől a tudástól.

A boxhoz meg más izmok kellenek, mint a lovagláshoz, az első alkalom után lesz izomláz rendesen.

2014. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
azért azt vedd figyelembe, hogy a zongora nem egy élőlény. a ló több száz kiló, amire te rábízod az életed.. nem egy tárgy amin meg kell tanulni játszani. meg kell tanulnod megérteni a lovat. nem lebeszélni akarlak róla, mert egy jó edzővel, napi 2 óra edzéssel 2 hétig tényleg lehet valamit kezdeni.. de ekkor sem egyből túrára menni. jó hogy ilyen pozitív és kitartó vagy, de ezzel egyedül semmire nem fogsz menni. gondold végig.. a ló nem gombnyomásra megy, és nem biztos hogy amiért te azt mondod hogy jobbra menjen, jobbra is fog.
2014. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
persze, persze. Na de a lovak is inkább összetörik magukat, minthogy ránklépjenek.
2014. ápr. 26. 22:32
 8/20 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy a zongorázás nagyon jó példa volt, mert az is olyan, mint a lovaglás. Egyrészt művészet, másrészt soha nem tanulja "meg" az ember, hanem csak "tanulja", mindig van tovább. De jó példa lehet a box is. Mennyi idő alatt tanultál meg boxolni? Mikortól "tud" valaki boxolni? Mert én is "tudok", ha felveszek egy boxkesztyűt, de se technikám, se semmi elképzelésem nincs. A lovaglás annyiból más, hogy ott a túrán a tulajdonos rád bíz egy lovat, az egészségét, az életét és ha nem talál elég jónak, bizony el fog küldeni, mert a saját életedet kockáztathatod, de a lóét nem.


Azért a hozzáállásod nagyon tetszik, de majd meglátod, milyen is a lovaglás, már holnap elkezdheted, de legkésőbb holnap után. Ha túra nem is lesz belőle két hét múlva, de ha megtetszik, az csak az előnyödre fog válni. Örülnék, ha később megírnád, hogy milyennek találod a lovaglást, hogy haladsz, stb.

2014. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A lovagolás pontosan az a sport, aminél ha 20 évig keményen benne vagy a "szakmában", akkor sem illik kijelenteni hogy "na most már én bezzeg tudok lovagolni". Tényleg jóindulattal mondom neked, hogy legalább 2 év gyakorlással mögötted érsz el egy hobby szintet. Hiába van kitartásod, érzéked, izomzatod hozzá, egyik az hogy a lovaglás olyan izmokat mozgat meg, amit még nem is éreztél előtte (lsd. lovagló izom) és be kell rögzülnie a biztos ülésednek, a reflekszeknek, biztos és a testedtől független kéztartásodnak kell lennie, meg kell tanulnod a ló fejével gondolkozni, és ezen túl kezded kapizsgálni... Szóval őszintén, ne is álmodj róla hogy 1-2 hét alatt "megtanulsz" lovagolni, esetleg ennyi idő alatt annyit érsz el hogy nem csinálsz tele a gatyóba egyből ha a ló oldalra lép.
2014. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát, ha igazán meg akarsz tanulni lovagolni, ahhoz egy élet is kevés. Ezt jobb, ha elfogadod. Bár attól függ, hogy mit nevezel megtanulásnak.

Mert azt sem hiszem, hogy zongorázni megtanultál 2 hét alatt. Ezt nem bántásból mondom, de láttam már bonyolult kottát, senki ne magyarázza el nekem, hogy amit egyetemen tanítanak éveken keresztül, napi 5-6 óra gyakorlással, azt te 2 hét alatt megcsinálod. Mert ilyen nincs. Ezt teljes biztossággal kijelentem. Hacsak nem vagy zseni vagy autista...

A lovaglás is ilyen. Rengeteg gyakorlat. Úgy tudsz minél hamarabb megtanulni, ha minél többet gyakorolsz. Első pár nem járni nem fogsz tudni :)

De tényleg azon múlik, mit hívsz "megtanulásnak". Ha azt, hogy lépés-ügetés-vágta szabadon, pályán, akkor viszonylag hamar kivitelezhető a dolog, akár 2 hét alatt, ha ügyes vagy, kitartó, és nagyon sokat ülsz lovon - de az izmok akkor is ki kell fejlődjenek.

De arról tényleg tegyél le, hogy 2 hét alatt elsajátítsd azt, amit más 50 év alatt. Ez kicsit a szakma kinevetése lenne.

2014. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!