Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam marján lett egy...

A lovam marján lett egy szemölcs szerű valami, ilyen kinövés felé és a közepéből jön a genny folyamatosan? Találkozott valaki ilyennel? Mit lehet vele kezdeni? '

Figyelt kérdés
A nyereg nem törhette fel, mert nem ér el odáig.
2014. ápr. 27. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni állatorvossal. A kinövéseket általában el kell távolítani, amit házilag nem nagyon lehet megoldani.
2014. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már volt egyszer egy a pofáján, azt leszedte az állatorvos de az nem gennyedzett. Aztán most meg a marján jött ki...és meg gennyes os
2014. ápr. 27. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor elképzelhető, hogy most a kinövés "megsérült" (pl. hempergés közben lenyúzta a felső hámréteget) és elfertőződött, lehet ettől is a genny. Ha nem akarsz állatorvost hívni, próbáld fertőtleníteni és várj, hogy elmúlik-e a gyulladás. (bár én még mindig azt javasolnám, hogy mutasd meg állatorvosnak). Egyszerűbb ha leszedi a Doki, mert a marján a nyereg miatt folyamatosan dörzsölődni fog. Tudom írtad, hogy a nyereg nem ér el odáig, de sose lehet tudni.

1. kommentelő voltam

2014. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megnézetem állatorvossal...hát remélem, ha leszedi nem jön ki többször...
2014. ápr. 27. 21:51
 5/7 A kérdező kommentje:
mármint az a kinövés nem jön ki többször...
2014. ápr. 27. 21:51
 6/7 x) ***** válasza:
Az én lovamon is volt ilyesmi. Fújd le minden nap Tardocyclin spray-vel ("kék spray" más néven). Fertőtleníti is + szárítja. Szemölcsre nekem ezt ajánlotta az állatorvos. Ha kezd leválni, akkor szemölcs. Várj rá kb 2 hetet ha nem akarsz orvost hívni, ha addigra sem esik le, akkor lehet, hogy nem szemölcs. Akkor viszont tényleg állatorvos kellene.
2014. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)))
2014. ápr. 27. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!