Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fejlesszem lovam hátizmát?

Hogyan fejlesszem lovam hátizmát?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a gyege hátú ló a súly elöl a hátát beejti, olyan pozícióban kell lovagolni a lovat, hogy a nyakát lenyújtsa, az orrát előre tolja, a hátát pedig feladja és így lépjen mélyen maga alá. Nagyon hasznos a futószárazás is a fenti pozícióban (a fej lent és elöl, az orr a függőleges előtt), illetve zömében elengedtető mukát végezzen a ló. Az is segít a lónak, ha 1-2-3 hónapig nem is ül le neki a lovas, kizárlag könnyítve lovagol, felvételkor is óvatosan ül bele a hátába.
2014. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
juuj de bolond vagyok. nem írtam hogy nyers a lovam. nem ült rajta még lovas. nyerhez meg kantárhoz van már szoktatva és mindennap futószárazom.és mielött lovas ülne rajta az elött akjarom fejleszteni a hátizmát.Szóval mit ajánlanál igy ?
2014. ápr. 28. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Futószáron futószáras hevederrel mozgasd és kösd le, hogy ott is előre-lefelé dolgozzon. Tehát tudjon támaszkodni, így a hátát feladni.ügyelj arra, hogy aktívan dolgozzon az eleje és a hátulja is a lónak.

Van egy nagyon jó könyv, ami a hátizmokról is sokat ír : Ne árts! a címe.

2014. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan azt csináljd, amit írtam. A kikötőket mélyre kell csatolni és hosszúra, hogy előre tudja tolni az orrát, függőleges mögé semmiképp ne menjen.

De csak akkor, ha már három, vagy idén lesz három éves.


Cavalettit is tehetsz le neki, egyre nagyobb távolságra és nem túl magasra, hogy nyújtson.

2014. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! amugy 3 éves múlott 2 hónapja a paci.
2014. ápr. 28. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!