Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mennyi egy hónapban...

Nektek mennyi egy hónapban egy ló eltartása? (bértartás, élelmezés, orvos, patkolás stb. )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat már ki is néztem és az ára is megvan csak nem tudom,hogy egy hónapra hogyan számoljam a pénzt.

A válaszokat köszi!:)



2014. ápr. 28. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én bértartásban tartom a lovam egy lovardában. Egy havi bértartás ahol én tartom 55.000,-Ft. Ebben benne van a takarmányozás (széna, abrak), legelőhasználat, pályahasználat, öltöző, nyerges. Kb. két-háromhavonta körmölés, 5.000,-Ft. Nekem nincs patkó a lovamon, úgyhogy én csak körmöltetek. Patkolással együtt 8.000,-Ft lenne. Állatorvost szerencsére még nem kellett hívni, csak az oltás miatt, most adattam be a tetanusz oltást, az 6.000,-Ft volt. Ezt évente egyszer kell. Egyébként ajánlatos pár száz ezer forint vésztartalékot eltenni arra az esetre, ha valami komolyabb állatorvosi probléma adódna, mert az állatorvosi költségek határa lovak esetében a csillagos égig felmehet, úgyhogy nem árt mindenre felkészülni. Ahogy sokan mondták már, egy lovat nem megvenni nehéz, hanem eltartani.
2014. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem itthon laknak a pacik. Télen szénát vettem 4.000-ért abból elment úgy egész télen 10-12. Emellett volt még saját kaszálásból szedett széna is azt is ették. Nyáron legelnek, abrak se kell sok. 50 kilójával veszek zabot, árpát tengerit. napi fél-egy cserpák jár nekik ha dolgoznak.

Kovács jár 3-4 havonta. Itt lábanként 2.000-ért körmölnek.

Injekció volt 7.000 Ft.

2014. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Segített:)
2014. ápr. 28. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem bértartásban van, az 35.000, patkolás 8-9000 6-8 hetente, én úgy mondom, hogy alsó hangon 40-et költök rá havonta, finomságok, miegymás, de mindig akad valami, amit venni kell, újítom a felszerelést, meg néha vannak orvosi költségek kisebb balesetekből is, most is csúnya sebet szerzett, amihez már orvos kell (ki tudja hogy)- 20.000
2014. ápr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne felejtsük el hozzászámolni az útiköltséget az istállóig meg vissza! A mai benzin- és bérletárak mellett ez is simán havi 20-30e Ft lehet...
2014. ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a bértartás a lovardaban

73.000ft (3x etetes, 3 nagy pálya, külön karámok (picik)

Patkolás, körmölés: 8500 ft

Orvos: 9000ft kb az oltás

2014. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2014. ápr. 29. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Itthon változó, ugye más a széna ára télen és nyáron és más a fogyasztás is legeltetés és kaszálás mellett plusz a szalma télen. Nekem a két lovam 12-15 ezer/hónap (2 szénabála) + 6-8 hetente körmölés 4 ezer/ló. Féreghajtó fél évente de abból egy elég a nagynak meg a kicsinek. Szemes takarmány meg ingyen van.
2014. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem havonta 40-be kerül bértartásban. 2 nagy, 1 közepes és egy kis karám (amikor csikóval volt, jó volt) 1 nagy pálya, lómosó, nyerges, öltöző, jó terep lehetőség, persze ez a szerencséjük csak :D
2014. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!