Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen érzés az, hogy van egy...

Milyen érzés az, hogy van egy saját lovatok?

Figyelt kérdés
Közös élmények,lovaglása,gondozása? Milyen érzés,hogy ő van és a tiéd?:)

2014. ápr. 29. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az első válaszolót elítélem,már bocsánat....remélem megértitek,miért..Tehát:nagyon sok közös élmény,igen,plusz nagy felelősség érzés.Ezenkívül jó úgy felkelni,hogy tudod,van valaki,aki délután vár rád. :) Gondozni meg jobb,és szebb,mint egy másik lovat,mert te vagy a gazdija,és ez mindig is eszméletlen jó érzés.Vannak rossz napok is,de azért ez ha igazi lóbolond vagy,akkor nem érdekel. ;)
2014. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jó érzés, megismer a legelőn és jön oda, néha csak úgy szagolgatom, vagy kimegyek hozzá (bértartásban van) és csak nézem, nem tudom megunni. nagyon szeretek egyedül kimenni vele, főleg nyáron hajnalban, csak ketten, még ha kicsit hülye is, akkor is olyankor érzem igazán, hogy van lovam.

ugyanakkor az árnyoldaláról is szólnék, mert azt is meg kell említeni, hogy elég drága "hobbi" a saját ló, sok lemondással jár (legalábbis nekem, mivel nem vagyok milliomos és a szüleim már rég nem támogatnak) és érzelmileg igen megterhelő. előfordul, hogy súlyos döntést kell hozni, nekem volt ilyen és nagyon nehéz volt (2 és fél éve volt meg egy lovam és lesántult, el kellett döntenem, hogy a még egyáltalán nem öreg lovat élete végéig tartom bértartásban úgy, hogy nem lovagolhatom, vagy elajándékozom, eladom jelképes összegért. nem volt könnyű...)


én nem vagyok egy sírós, de ló miatt már sokat sírtam. mivel 1 lovad van és az sosem tökéletes, nincs olyan, hogy eleged van belőle és most akkor másikra ülsz. muszáj lovagolni!

2014. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:
100%

Rengeteg pozitív és negatív oldala van. Ami nekem a legszebb dolog a saját lovamban az az, hogy hiába lovagoltatunk rajta gyerekeket és hiába foglalkozik vele sok ember, azért a leghangosabb nyihogást én kapom tőle, a legelőn elsőként jön oda és én vagyok az első, akit üdvözöl. És persze én is őt keresem a szememmel legelőször, ha kimegyek a lovakhoz. Plusz mivel nagyon nyugodt és jól belovagolt ló, akárki ellovagolja, de azért a legszebben alattam dolgozik, és én is akkor tudom a legjobbat kihozni magamból, ha az ő hátán ülök. Illetve azt csinálunk amit akarunk. Ha olyan kedvem van, akkor hajnalban szőrén felülök a hátára és körbevágtázzuk a lovardát. És ha esetleg másik lovon ülök (terepen általában átadom a kezdőknek), olyan jó érzés visszaülni az ő hátára, olyan otthonos és megszokott.

A negatív oldalával most nem szeretném elrontani a dolgot, de hidd el, egy saját ló néha pokollá tudja tenni az életedet. Mert felelős vagy érte, és bármit csinálsz legelőször a lovad érdekeit kell nézned.

2014. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem lehet leírni,mennyire jó érzés az,hogy van egy saját lovad.Én minden nap úgy kelek fel,hogy ameddig ő van nekem,addig érdemes élnem.Annyi közös élmény fűz hozzá,amelyekre ha rágondolok,mindig jó érzéssel töltenek el.A ló gondozása is a saját lóval jár,bár én személy szerint minden időt szeretek amelyet a lovammal töltök,legyen az lovaglás,etetés,vagy épp a trágyázás.A lovaglás is teljesen más egy saját lóval.Egy idő után eljuttok arra szintre,hogy ugyanúgy gondolkodtok és eggyé váltok.Írhatnék itt regényt de 100 szónak is egy a vége,az ha van saját lovad az egyik legjobb dolog a világon!Remélem egyszer Te is megtapasztalod ezt!í:)

2014. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sassszem ***** válasza:
48%
Szia! Én is hamarosan meg fogom tapasztalni, hogy milyen érzés a saját ló.
2018. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sassszem ***** válasza:
48%
A saját ló tényleg fantasztikus és engedelmeskedik nekem ha ügetés van akkor üget és nem az van, hogy én most nem ügetek mert valami.
2018. aug. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!