Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eletem 3. Vagtajan leestem a...

Eletem 3. Vagtajan leestem a lorol. Nagyon felek. Segitseg!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lo akin mindig lolvagolok.Minden jarmodban (lepes ugetes) teljesen kiszamithato.Szabadon eloszor amikor vagtaztam rajta semmi nem volt.A harmadik vagtamon hirtelen galloppozni kezdett.(mivel meg kezdo vagyok nem nagyon tudtam mit tenni) elkezdett ide oda rohangalni tekergette magat elore vagta a fejet (elvesztettem az egyensulyom)Majd meg tekergozott es igy levagott a foldre.(majdnem ramlepett).Szinte sokkol ez az eset ragondolni is alig merek.Elotte levo vagtamon meg elesett egy masik lo nem az akirol eddig irtam en meg lecsusztam rola.Szornyen felek a vagtatol.Rossz hogy ez az egyik elso benyomasom rola.Mondjuk az is kozbejatszott hogy vasarnap nem mennek a lovak hetfon meg en vagyok az elso lovas.Teljesen felv annak porogve.Hogy tudnek ujra jo erzessel nyeregbe ulni?Kerlek segitsetek.Koszonom!



2014. ápr. 29. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

pl úgy, hogy elmész egy olyan helyre lovagolni, ahol normális lovakon futószáron tanítanak meg vágtázni, olyanon, ami nem hisztizik alattad és amikor már van egy ülésbiztonságod, akkor engednek el.

amit írsz, hogy csinált a ló, az valószínűleg nem galopp volt, csak sima vágta egy kis ugrálással, gondolom nyomott pár 4 lábast, meg bakolt, amit akár ki is lehet ülni, de csak ha van kellő tapasztalatod. viszont gondolom meg is ijedtél, nem tudtad mit kell csinálni és ilyenkor még rosszabb is lehet, mert mondjuk kikönnyítesz, vagy sarokkal kezdesz kapaszkodni, amitől még jobban ugrál a ló.


az pedig hülyeség, hogy mivel vasárnap nem mennek hétfőn hülyék, 1 nap pihenő minden lónak jár, nem ennyitől lesz tele, hanem 1 héttől.


ha nincs más lovarda a környéken, akkor kérd meg az oktatót, hogy futószáron tanítson vágtázni, mert múltkor is megijedtél és szeretnél úgy ráérezni, hogy nem neked kell megfékezned, ha elszáll az agya.

2014. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen futószáron kell megtanulnod. Én egy hónapig futószáron vágtáztam és utána is még kb 1,5 hónapig a birkatürelmű kissé idős iskolalovon vágtáztam. Előtte nyáron pedig végig vágtaelőkészítés volt az egész csoportnak. ( kengyelből való ki- és belépés, könnyített ülés, tanügetés(sokat), előrelovaglás.)
2014. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon sok ilyen esetről hallottam már,hogy egy lovas leesett a lóról és utána nem mert/nem akart visszaülni a lóra.A legfontosabb,hogy eldöntsd Te mit szeretnél.Ha az lesz benned,hogy "jajj megint lovagolnom KELL",annak semmi értelme,tehát először magadban kell tisztáznod a dolgokat Te ezt igazán szeretnéd-e,vagy esetleg "rád kényszerítik." Biztosan szereted azt a lovat,amin lovagolsz,ha pedig nem,akkor lehet ez a probléma.Ha egyáltalán nem kedveled a lovat,amin lovagolsz,akkor esetleg kérd az edződtől,hogy ültessen fel másik lóra.Viszont ha ragaszkodsz a lóhoz,akkor szinte mindent elölről kell kezdened.Kezdj el vele megismerkedni.Lépésről-lépésre.Lovaglás előtt/után legeltesd meg,ápold le,tölts vele egy kis időd,hogy össze szokjatok,és hogy a ló is megkedveljen.Sajnos előfordul a lovaglásban,hogy a ló megijed,megugrik és leesünk,de ez ezzel a sporttal jár.A ló biztosan nem direkt dobott le,hanem valószínű azért,mert nem volt előtte lemozgatva.Ha ezen a helyen maradsz,szólj a lovasoktatódnak,hogy mielőtt ráülsz,futószáraztassa le,és akkor nem alattad fog virgonckodni.Fel a fejjel,és soha ne felejtsd el,az az igazi lovas,aki már minimum 1x leesett a lóról! Én kívánom,hogy ne hagyd abba e sportágat mert az életben az egyik legszebb dolog lóháton lenni!

2014. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nagyon megértelek..bár én már 10 szer estem lóról és soha nem éreztem a kétséget hogy vissza üljek és úgy gondolom jól tettem,mivel idén kezdem a versenyzést országos szinten.

Nagyon érdekes és veszélyes lovaglásokat éltem át..veszem példaként mikor télen (nagy sátorba lovagoltunk) és egy olyan lovat kaptam amely 6 hónapot pihenéssel töltött és én még most se vagyok magas és ráadásul vékony is vagyok (2 éve vagy talán tavaly történt) és hát az első három körbe csak nagy meredt szemmel nézte a sátor oldalait,de amikor ügetés következet ő lépésből vágtára váltott..és onnantól kezdve a ló ficánkolt,bakolt és egyéb ugrásokat vetett be (egész órán)avval a reménnyel hogy sikerül megszabadulnia a lovasától azaz tőlem,ezt az oktató csak nézte..(a lóról annyit hogy a legtöbbhöz képest kétszer akkora súllyal rendelkezett és ugróló volt egyben..mivel sokat pihent hízott is )de nem ezután mentünk el onnan hanem azután miután majdnem balesetet lett volna.(ezzel nem elrettenteni szeretnélek,hanem meg szerettem volna osztani ezt veled)

Remélem sikerül leküzdened a félelmed!

Sok sikert kívánok a továbbiakban és a lényeg hogy a lovaglást élvezzed!

2014. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem még oviban volt hogy a bátyámmal lovagoltam mikor beugrott vágtába de még nem voltam tapasztalt igy le estem és még a ló meg is taposta a lábam igy sebes lett és inkább a sebb miatt sirtam és itt külömbözik az esett mert én nem féltem utána a vágtátol de utána futoszaron tanultam meg biztonságosan meg ülni a vágtát neked is ezt ajánlom.Sok sikert!:)
2014. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Figyelj! Én is leestem a lóról kb. 4 éve de nem akárhogy le bukfencesztem róla! azután jártam még párszor már vágtáztam is meg minden de féltem hogy megint megtörténik!... Szóval abba hagytam. Most megint elkezdtem és szerintem nagyon jó hogy megint ülhetek lovon! NE HAGYD ABBA!!
2014. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!