Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora terhet húzhat egy 2,5...

Lóbarát27 kérdése:

Mekkora terhet húzhat egy 2,5 éves póni?

Figyelt kérdés
van egy shetlandi-welsh póni keverékem. két és fél éves. most kb 190 kilós a kocsija 180 kiló én meg 60 kiló vagyok. ezt összeadva mennyi sújt tehetek a platójára hogy ne erőltessem túl?
2014. máj. 4. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
hát az én papámnak voltak lovai,és azok meghúzták a kocsit,azt ha túl nehéznek érezték,akkor megálltak,azt sehová se mentek,úgyhogy amit még elhúztak,az nem ártott meg nekik,
2014. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár nem teljesen shetland, de mérvadó lehet nála is, hogy saját súlyának kétszeresét végtávan hegyen fölfelé el tudja húzni (sima úton). Persze megfelelő edzettségi szintel és adott távon.

Betonon egy 190 kilós póninak azért félt tonnát illene tudnia minden további nélkül, de q lényeg inkább a fokozatos erőnlét növelés, azt nem bírják a lovak, ha egyik pillanatról a másikra megerőlteted őket.

2014. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nemrég azt olvastam hogy a ló élősulyának 5 szörösét kell számítani. de gondolom ez sokmindentől függ... üres kocsival az ényém 4 km is megy ügetésben.
2014. máj. 4. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy két és fél éves póninak semekkorát. Ugyanis még csikó.
2014. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A 2.5 éves csikó még nem húzhat kocsit és nem is lovagolható még. :)

Sheti-welsh póni 2.5 évesen nem lehet 190 kiló. Valamit elnéztél. :)

2014. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!