Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első vágta? (izgulok:D)

Első vágta? (izgulok:D)

Figyelt kérdés

Pénteken fogok előszőr vágtázni,mire fogyeljek oda,hogy jól menjek?igazábó márt vágtáztam egy évvel ezelőtt,de az rég volt:/

Azalatt a félóra alatt végig kapaszkodjak,vagy a vége felé próbáljam elengedni?


2014. máj. 6. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
ösztönösen jön mármint nekem ugy volt.Mozogj együt a lóval ne rángasd a szárat . Ha már vágtázhatsz akkor minden rendben lesz remélem!:)
2014. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak hallgass az edződre,de egyet értek az előttem szólóval ha már vágtázhatsz az biztos nem véletlenül van:)
2014. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kapaszkodjak?!?!


Mibe? Van a lovadon kapaszkodó?

2014. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A nyeregkápába -.-a szárat nem fogom fogni,úgyis az elején rángatnám
2014. máj. 7. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Még a kápába kapaszkodsz és vágtázol?! Te tudod...
2014. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj, hogy ócska ruhába menjél, hogy ha leesel és elszakad, ne legyen kár érte.

Bokaficam ellen magasszárú cipő is ajánlott. Meg sisak, gerincvédő, végrendelet... :)


Én a majrészíjba való kapaszkodást nem ajánlom, mert ahhoz előre kell görnyedni. Márpedig kezdőknek sokkal könnyebben kiülhető a vágtamozgás, ha hátra hajolnak! Majd próbáld ki mindkettőt! De először a hátrahajlást, nehogy bemajrézz a kapaszkodástól, és aztán ne merd elengedni a szíjat. ;-)


De természetesen az oktató instrukciói legyenek a mérvadóak!

2014. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszi,ezt nem is tudtam:)
2014. máj. 7. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, nyugi, majd elmondanak mindent. Tudod mi lesz az egészben a legrosszabb? Az, hogy a lovat valószínűleg nem azonnal tudja majd beugratni vágtába futószárról az egyed, és addig tanügetés. Viszont amikor végül nagy nehezen beugrik, akkor neked azonnal reagálnod kell egy teljesen új mozgásformára, ki kell ülnöd, különben lerepülsz. Márpedig a kézzel-lábbal kapaszkodás lesz az első ösztönös reakciód... Szóval nyugi, nyugi, ne görcsölj rá, hadd, hogy ringasson. Ha ráérzel a vágtára, frankón olyan, mintha hintalovon ülnél. Hajtani is hasonlóan kell, mint a hintalovat. Nagyon kellemes... kivéve, ha csetlik-botlik alattad a ló, vagy ha minduntalan visszaesik ügetésbe. Akkor pokollá válik a dolog.

De mint mondtam, a lényeg az, hogy kicsit se gondolj a leesésre, előre nézzél a két füle között, és ne le, a lábai közé, és inkább hátrébb hajoljál, mint előrébb. Az sem baj, ha nevetséges mértékben dőlsz hátra. Először is az ember a nyeregben túlértékeli, másodszor meg ha előre hajolsz és leesel, akkor is ki fognak röhögni, csak éppen még a fejed is bibis lesz. ;-)

2014. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi,megfogadom:)
2014. máj. 7. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában volt az első vágtám :) érdekes... Most már egy kézzel kapaszkodok és nem érzem magam bizonytalannak! ;) milyen volt?
2014. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!