Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Le lehet róla szoktatni?

Le lehet róla szoktatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat. Már régóta nézegetjük és most végre találtam egyet, amelyik árban, mozgásban és tudásban is szuper, csak egy baj van vele, hogy rángatja a szárat, huzkodja a fejét lovaglás közben. Erről le lehet szoktatni?

2014. máj. 7. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:

Mennyi idős?

Ha elég fiatal, kitartással le lehet szoktatni

2014. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Próbálj ki többfajta zablát. Ha nem válik be, akkor tegyél rá gumis kikötőszárat.

Istenigazából látnom kellene.

2014. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 x) ***** válasza:
Ha kitér a zabla alól meg rángatja a fejét az simán lehet rossz lovaglás miatt is (persze nem csak ez okozhatja). Ha valaki nagyon húzza a szárat, tépi a ló száját, akkor általában ez történik. Helyes lovaglással meg kellő tapasztalattal le lehet szoktatni. De ha lovat szeretnél venni, akkor nem kellene ezt tudnod?
2014. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akinek saját lovat akar, az vagy olyat vegyen, amit fog tudni korrigálni vagy olyat, ami (egyelőre) el tud lovagolni.


A ló a kemény kéz ellen csapja fel a fejét lovaglás közben. Ez nem rossz szokás, tehát nem leszoktatni kell róla, hanem úgy lovagolni, hogy ne bántsd a száját és hogy megtanítsd a lovat bízni a kezedben és akkor ez még nagyon az alapja a lovaglásnak. Ha nem tudod korrigáltatni mással és magadat képezni közben, ez a ló nem neked való.

2014. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad és azt tapasztaltad, hogy húzogatja a fejét? Az okát előttem már leírták. Jó kérdés, hogy csak nálad csinálja-e, vagy annál is, akitől vennéd. Ha az eredeti tulaja ül rajta és úgy is csinálja, akkor a probléma sokkal mélyebb, elképzelhető, hogy soha nem is lovagolták normálisan, ily módon kezdőnek nem hinném, hogy való lenne. Ha csak nálad csinálja, egy fokkal jobb, amennyiben van melletted egy jó edző, aki segít korrigálni a hibádat.
2014. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én pár hónapja kaptam egy 5 éves lovat, akinek amint kicsit is megmozgattam a zablát a szájában, elkezdte csapkodni, de néha ha megálltunk akkor is, vagy csak egyszerűen ha nem hagytam hosszú száron (és ugye egy idő után mindenképpen szármértéket kell venni). Egyből megreszeltettük a fogát, és mintha kicserélték volna. :) Szóval valószínűleg nem ez a probléma, de nem ártana megnézetni a fogait.

Szerintem ha sokat dolgozol vele, akkor idővel alább fogja adni, csak legyen nagyon puha a kezed lovaglás közben. [Esetleg még ha ez segít: amikor a lovam elkezdte csapkodni a fejét, az edzőm azt mondta hogy erélyesebben "húzzam meg" a szárat most nem tudom máshogy mondani nem emlékszem ő hogyan fogalmazott, de legyek határozott és közben hajtsam előre. És akkor elkezdett figyelni és abbahagyta.]

2014. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Huzkodja a fejét lefelé, vagy felfelé? Én csak a saját esetemet tudom elmondani. A lovamat (5 éves) mikor megvettem és elhoztam a lovardánkba az első néhány lovaglás alkalmával mindig lefelé húzta a fejét, nagyon nehéz volt tartani, ki akarta rángatni a szárat a kezemből folyamatosan. Először azt gondoltam azzal van gond ahogy lovagolom, bár nem értettem, mert nagyon puha kézzel lovagoltam. Mindegy volt milyen szármértéket hagyok neki, hosszút vagy rövidet, akkor is csinálta. Illetve hozzá társult még az, hogy nagyon rohant minden jármódban. Ez kb. 5 alkalom után megszűnt (a rohanás kicsit több idő múlva). Eltelt 4 hónap és se rohanás, se fejhuzogatás, pedig én azóta is mindent ugyanúgy csinálok vele, mint az első alkalmakkor. Úgyhogy nála valószínűleg az új helyre kerülés és ezzel járó dolgok miatt volt ez, ahogy megszokott mindent elhagyta ezeket. Lehet a te esetedben nem ez a helyzet, csak leírtam egy opciót, hogy akár ilyen is lehet.
2014. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez rossz, attól függ. Ha lefelé rángat akkor lehet hogy csak támaszkodni akar, aminek örülj. Ha felfelé az általában azt jelenti, hogy "fáj" neki ahogy lovaglás közben rángatják a fejét. Erre az a megoldás, hogy könnyű kézzel lovagolsz.
2014. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát az biztos hogy kiabálással nem tudsz semmit elérni. Ha finom falatokat ( almát, répát kockacukrot semmi képpen sem ) adsz neki csak akkor csinálja meg a folyamatot ha megkapja a finomságot. A legjobb ha nyugtató szavakat mondasz neki, és kitartóan próbálod megnyugtatni.

Ez a ,,huzakodás" valószínűleg egy rossz emlék miatt van.

2014. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A ló egyébkény felfelé rángatja a fejét de úgy hogy kb lefejel. Mint kiderült a háta fáj mert valami becsipődés vagy ilyesmi van neki.
2014. jún. 8. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!