Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell "beindítani" a...

Hogyan kell "beindítani" a lovat lépésből vágtába? Mit kell hozzá csinálni? Mi a tecnikája?

Figyelt kérdés
A válaszokat köszi!:)

2014. máj. 9. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Belso allitas, belso csizma hevederen, kulso csizma heveder mogott es derekkal megtolod
2014. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden vágtamunka előtt csinálok vele valamit, amivel felkészítem: egy félfelvételt, vagy megállítom, úgy félfelvétel, vagy hátralépés - jobban figyel, és gyönyörűen be lehet emelni az előző válaszoló által leírt segítségek együttes alkalmazásával lépésből vágtába.
2014. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
BEUGRATNI a következő képpen kell: először is megnyújtom a lépését, ha tudom hogy be akarom ugratni, és felvétellel felhívom a figyelmét. ezután a csizmát az oldalához zárom,, ezzel egyidőben kitolom a csípőmet, esetleg hangsegítséget adok, és egy kis szárat neki a beugrás pillanatában....
2014. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább a beemelni kifejezést használnám én is, mint az egyik előttem válaszoló. Szármértéket veszel, belső csizma a hevederen külső a heveder mögött, és (főleg a külsővel) határozottan odazárod a lábszáradat. Lényegében ugyanúgy kell mint ügetésből.
2014. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 10. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Oldalba rúgod. Vagy a seggére vágsz egy pálcával. :)
2014. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! A lovaglás nem ebből áll. Külön módja van és nem csak megtugod vagy rávágsz. Itt csizma, szér, csípő és néha hang használata is kell!
2014. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan lovardákban, ahol nem mondják el a tanítványoknak hogyan kell vágtába ugratni, ott bizony igenis ebből áll a lovaglás.

A begugratásra a lovat is meg kell tanítani meg a lovast is, ha egyik sem tudja, meg még a tulaj sem, akkor bizony marad a vágtába hajszolás.

2014. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

rég kérdezted, de azért válaszolok :)

kicsit fel kell kelteni a ló érdeklődősét, félfelvétellel. én előtte ügetek, utána lépek, és egyből beugratom. az sem jó ha már 'meg lehetne műteni' tempóban sétál a ló, és onnan beugratni, de szerintem hülyeség nyújtott lépésből is beugratni, mert könnyen átmehet ügetésbe, és ott már leveszett minden, :)

2014. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!