Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tetanusz oltást ha még vélhető...

Tetanusz oltást ha még vélhetően nem kapott sosem egy 5 éves ló, akkor az első beadása után kell még a két oltás ugyanabban az évben, vagy elég csak jövőre?

Figyelt kérdés
Nem tudok utánajárni annak, hogy az 5 éves lovam előző éveiben kapott-e tetanusz oltást vagy sem. Nemrég került hozzám, van útlevele, az előző tulajdonosánál egy évig volt, nála valószínűleg nem kapott, mert az útlevelében nincs nyoma. Én most beadattam neki az oltást, de olvastam, hogy ha még sosem kapott, akkor pár hónapon belül, de legkésőbb egy éven belül még két megerősítő oltást kell kapnia, majd utána elég már évenként egy.
2014. máj. 13. 00:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Az alapimmunizáláshoz szükség lenne az ismétlő oltásokra kb. két és öt hónap múlva, majd onnan évente vagy félévente. Ha influenzával együtt kapja meg, olcsóbban kijössz, mint külön-külön.
2014. máj. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!