Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lenne a legmegfelelőbb egy...

Mi lenne a legmegfelelőbb egy lónak?

Figyelt kérdés

ez több kérdést is magába foglal:

-minimum hány nm-n tartsam leendő lovam?

-kb mennyi takarmányt kell ennie 1 hónapban, ha rendesen lovagolnék rajta?

-tarthatom egyedül?esetleg egy kecske :) társaságában?

-állatorvost milyen rendszerességgel kell hívni?



2014. máj. 24. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántásból, de amíg ezekre az alapvető! kérdésekre nem tudsz magadtól válaszolni, (ha ez a terv) NE vegyél lovat!


Hogy a kérdéseidre is válaszoljak.

1. Mivel a ló társas lény, így legalább ketten kellene, hogy legyenek, lehet az egy póni, esetleg szamár is. Tapasztalataim alapján a kecske veszélyes is lehet. Tehát a két jószágnak 10.000 nm a minimális, de inkább 15-20.000 nm( ez ugye 1.5-2 ha).


2.Normál mozgás mellett (ha nem legel) 1 körbála/hó, ha legel, akkor kb 2-3 hónapra elég.


3. Már válaszoltam rá.


4. Lehetőleg minél ritkábban, de kötelezően 3 évente vérvizsgálat miatt és évi 1szer azért oltani is kell legalább.

2014. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

annyiban egyetértek az előzővel, hogy társas lény, egyedül ne tartsd, a kecske neki nem társaság, de azért az túlzás, hogy 10.000 négyzetméter alatt nem tarthatsz lovat! hát nézd meg a legtöbb lovardában hol jut lovanként 10.000 négyzetméter? ez a 10.000 négyzetméter LEGELŐre vonatkozik, egy lónak ekkora legelő kell ahhoz, hogy tavasztól őszig ne kelljen mellé szénát adni. de egy 1000 négyzetméteres karám egy, vagy 2 lónak azért már elég jó, persze csak úgy, ha szénát eszik.


igazság szerint a karám minimális mérete akkora, hogy abban tudjon kényelmesen vágtázni. ezt négyzetméterben azért nehéz megadni, mert függ a karám formájától, a rajta lévő dolgok elhelyezkedésétől (etető, beálló, fák, stb.) de ugye a lovaglópálya méretekből ki lehet indulni, nem mondom, hogy 20x40, de egy 40x40 már elmegy, de onnan naponta kell ám szedni a trágyát!


szóval a lényeg, hogy minimum vágtázni tudjon, de minél nagyobb, annál jobb. én 1000 négyzetméteresnél kisebben nem tartanám azt hiszem.


a takarmányt nehéz így megmondani, mert attól is függ, hogy legel-e, illetve hogy hogy kapja a kaját, mindig van-e előtte, villázva van-e, milyen etetőből kapja, mennyit pocsékol, milyen minőségű a széna, de az 1 nagy körbála / ló / hónap nagyjából helytálló + abrak, ha van rá szükség.

egyedül ne tartsd, állatorvost meg csak évente 1x kell hívni, amikor oltatod, ezen kívül csak akkor, ha baj van.

2014. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem istállóban és karámban vannak mert itthon tartom. Nem nagy hely, de naponta el vannak járatva mozogni, dolgozni, nappal le vannak kötve legelni is. Ha nem dolgozik nagyon akkor az abrakot nem kell adni neki nagyon, felesleges. Legelő időszakban a széna is hanyagolható, maximum ha éhes még akkor szénázol be neki. A kecske nem jó neki mert piszkálja a szarvával, kisebesedhet a bőre a lónak. Birka esetleg annak nincsen szarva, de egy kis parlagi szamár a legjobb. Nem eszik sokat, és elvannak ott ketten.
2014. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Legelső kommentelő legelső mondatával egyet értek,nem tudom mennyi tapasztalatod van,de ezek alapján nem sok.


1. Az én lovaim (egy póni és egy nagyló) 330 nm -en vannak este, ez egy homokos fás karám, ahol a beállójukban mindig fel van állítva egy széna bála amit korlátlanul ehetnek ha éhesek. Délután egy 2500nm-es karámban legelnek. Valamint nem minden nap, de egy fél hektáros legelőn szoktak még legelni,kb minden másnap.

2. Ugye mivel akkor esznek amikor akarnak (a ló vadon a napja nagy részében amúgy is eszik). Nekik ez a kb 150-es átmérűjű bála, 2 hétig elég.

3. a lónak ló a társa. megtűri a kecskét is ,de igaz társa inkább egy póni/ló lenne.

4. évente oltatni nem árt,de te magad rendszeresen féreghajtózd.

2014. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 10.000 nm2-t értelemszerűen úgy értettem, hogy az lenne az ideális, nem azt mondtam, hogy kisebb helyen nem tartható. :)

Első voltam.

2014. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy úgy értetted, csak nem azt írtad:

"Tehát a két jószágnak 10.000 nm a minimális, de inkább 15-20.000 nm"

2014. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! láma szóba se jöhet, ugye? :)
2014. máj. 27. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Láma ?:D hát nem hiszem h egy póninál kevesebbet enne. De ha neked szíved vágya egy láma akkor miért ne. Nem tudom hogy jönne ki a lovaddal,nem találkoztam még láma-ló párossal.
2014. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én ebben nem vagyok szakértő mert nincs ovam de a ló társas lény szerintem egy kecske pontosan jó lenne! ahova lovagolni járok ott van egy új kecske és a legjobb barátja egy Rita nevű ló méghozzá a legnagyobb ló a tanyán!

Szegény kiskecske! sanos úgy hoták ide hogy nincs szarva se füle! és a többi állat nem akarja befogadni kivétel Rita és mindig játszanak egymással!

2014. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsika a sok hibáért csak telefonon vagyok!(előző vagyok)
2014. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!