Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy történik a fedeztetés?...

Hogy történik a fedeztetés? Mert nem értem?

Figyelt kérdés
tegyük fel van egy mén ami nem az enyém de lehet vele fedeztetni és van egy tenyészkanca ami szintén nem az enyém .lehetséges hogy a kettejük csikóját megvegyem .
2014. máj. 27. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A lóvásárlásnak mi köze a tenyésztéshez? Mert nem te fogod ezt elvégezni, ha a tulajok csikót szeretnének. Sőt, amíg ők nem akarnak csikót ebből a párosításból, addig nem is lesz.


Egyébiránt úgy, hogy mind a két állatnak tenyészérettnek kell lennie, a ménnek pedig ménvizsgát kell tennie. Hogy a kancának kell-e azt nem tudom.

2014. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És a kancatulajdonos tervez fedeztetni az adott ménnel? Ha igen, lefoglalózod a csikóját, vársz másfél évet és megvásárolod.
2014. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
jó akko rugy fogalmazok hogy persze fizetem a fedeztetést . és az egyik ló tenyészkanca a másik pedig fedezőmén tehát nem kell már vizsgát tenniük.a kérdés pedig hogy a kettejükből összehozott csikót megvehetem e .
2014. máj. 27. 15:23
 4/20 anonim ***** válasza:
Megvennie megveheted... A kérdés már csak az, hogy ha a fedeztetés menetével sem vagy tisztában, akkor hogy akarsz felnevelni és kiképezni egy csikót? Vagy a felső 1000 közé tartozol? Mert akkor nem szóltam.
2014. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
úristen ez csak egy kérdés volt .egyébként egy tök átlag családból származom..5 éve lovagolok és szeretnék majd lovasoktató lenni és zsoké lenni .ezt meg nem tudtam .bocsánat .ti biztos mindent tudtok
2014. máj. 27. 15:28
 6/20 anonim ***** válasza:

Na és milyen fajta? Ugyanaz mind a kettő?


Amúgy meg megkeresed a kanca tulajdonosát, megkérdezed, hogy szándékozik-e fedeztetni xy csődörrel, mert neked tetszik mindkettő és megvennéd a csikót.


Én viszont a tulaj helyében olyan szerződést íratnék veled, hogy csak na. Kikötném, hogy a fedeztetés díján felül a kanca + ellátását is te fizesd (állatorvos, UH), illetve a csikó tartásdíját 6 hónapos korig és a csikó vételárát is, melynek a felét előre fizesd ki, a másik felét pedig a csikó megszületése után 1 hónappal. Azért 1 hónap, mert addig bőven lehet olyan betegsége, amibe elpusztulhat (nálunk az egyhetes csikót a kezelés ellenére is elvitte valami hasmenés).


Azért lennék ennyire szigorú, mert a kanca az enyém, én viselem a rizikót, és lehet eszem ágában sem lenne az adott ménnel fedeztetni. Mondhatni bérbe adnám a kancám méhét.

2014. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszi a választ ! igen ez korrekt. egyébként elég híres a fedezőmén szóval nem hiszem hogy nem fedeztetnék vele.
2014. máj. 27. 15:47
 8/20 A kérdező kommentje:
ugyanaz mindkettő !
2014. máj. 27. 15:48
 9/20 anonim ***** válasza:

olyan valóban van, hogy előre lekötik a még meg se fogant csikót, hasonló feltételekkel, mint amit az előző írt. de ott a kanca tulajdonos (ami egyébként nem ritkán egyben a mén tulajdonos is) bocsátja áruba a még meg se fogant csikót, mert előre bejelenti, hogy lesz egymás után x darab ugyanabból a keresztezésből.


valóban a kanca tulajdonosát kell megkeresni, de rendes nagy tenyészetekben nem hinném, hogy belemennek ilyenbe, ahol van egy tenyésztési program. esetleg egy magán kancatulajdonosnál lehet szerencséd, ha amúgy is szeretne egy kiscsikót és még örül is hogy már előre kifizetik minden költségét és jó helye lesz a csikónak.


de ez az egész csak elmélet, gyakorlatban pedig ilyesmiről csak több milliós, ha nem tízmilliós lovakról lehet szó.

(mert ugye mondjuk van egy tenyészkancád, amit be szeretnél fedeztetni x ménnel és várhatóan majd a választási csikót eladod 1 millió forintért, erre jön valaki, hogy inkább y ménnel fedeztess, most neki ez csak akkor éri meg, ha ebből valóban jó csikó lesz, mert a kancát a csikói minősítik, illetve ha többért eltudja neked adni ezt a párosítást, mint amit amúgy tervezett. de a tenyésztő nem hülye, alapból azzal a ménnel fedeztet, amiből a legjobb ár/érték arányú csikó lesz.

2014. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem vesztegesd meg a kancára vigyázó lovászt, hogy engedjen oda egy adag spermával, és amikor hasasodni kezd a kanca és égig ér már a botrány és senki sem tudja, hogy történhetett, akkor ajánld fel a kanca tulajának, hogy átveszed a váratlan jövevényt egy százasért. Ő sem lesz hülye, hogy abortáltassa egy vödör pénzért, hogyha még kereshet is rajta, másnak úgysem fog kelleni ismeretlen apasággal, te meg lehúzásmentesen megkapod amire vágytál.
2014. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!