Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minek tanulhatnék tovább...

Minek tanulhatnék tovább lovas szakmában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egy egyszerű gimnáziumba járok, van még időm érettségiig. Viszont amióta tudom az eszem, csak a lovak érdekelnek. Velük kapcsolatban találtam meg azt a kiolthatatlan tudásvágyat amely szükséges lenne ahhoz, hogy a mondás beigazolódjon:

"Válassz olyan munkát, amit szeretsz és egy napot sem kell dolgoznod az életedben."


Mindenképpen a lovakból szeretném megcsinálni a pénzem, köréjük szeretném építeni az életem. Viszont tisztában vagyok vele, hogy mennyire nehéz lovas szakmából megélni.

Mégsem szeretném elvetni ezt a lehetőséget.

Merre lenne érdemes továbbtanulnom?

Leginkább főiskolára gondolok vagy egyetemre. Létezik olyan felsőoktatási intézmény amely lovakkal foglalkozik és lovakkal kapcsolatos szakot lehet tanulni?


2014. máj. 27. 19:04
 1/7 Kincshő14 válasza:
Szia! Pl: lovasoktató, lovastúra vezető, lógondozó?
2014. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg menj állatorvosnak és specializálódj haszonállatokra.... lovas szakmából nem fogsz megélni. Sajnos.
2014. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
KE-n van lovas sportszervező agrármérnöki vagy mi a szösz,edzői szak irány is van, posztgraduálisnak meg TF lovaskultúra oktató
2014. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nem fogsz olyat találni, nekem az oktatóm mondta akinek van sok lova, hogy ő azt javasolná, hogy menjek el pl orvosnak hogy legyen sok pénzem, aztán vehetnék lovat.. De nem igazán ajánlja ezeket a lovas munkákat, mert önmagában ezekből nem lehet megélni.
2014. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvos egy tök jó ötlet, ha az meg van, tudsz csinálni valamilyen lovas okj-t amivel vezethetsz lovardát, és akkor állatorvosi költségekre nem kell olyan sokat költeni. Csak az állatorvosira nagyon magas a pontszám, és emeltezni kell kémiából, és biológiából. Még szerintem az állattenyésztés is egy jó irány lehet.
2014. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és állatorvosi Pesten van a Szent István Egyetemen talán (nem biztos, most fejből mondtam), az állattenyésztőből a legjobb a Kaposvári, és a Gödöllői Egyetem.
2014. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy sem mint "állatttenyésztő", sem mint "lovaskultúra oktató" nem fog tudni megélni ezekből a szakmákból, nem hogy még lovat is tartson mellé.


Ami a lovakhoz kell, az a szakértelem és pénz, pénz, pénz. Aki megél belőle, az azért él meg, mert vagy rengtegeteg invesztált bele (pl. modern istállóba, pályákba, fedelesbe), vagy azért, mert a ló elöl veszi el a pénzt. Mindenhez óriási tőke kell sajnos és szép dolog lovas szakmát tanulni bizonyos egyetemeken, de gyakorlati szakmát nem kapsz velük.


Én azon az véleményen vagyok, hogy aki lovakkal akar dolgozni, az elsősorban a lovastudásába invesztáljon, mert azzal kaphat munkát akár mint lovas, akár mint oktató vagy edző a kellő ismeretek és tapasztalat megszerzése után.

2014. máj. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!