Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamat ha csutakolom...

A lovamat ha csutakolom mindig vakargat! De sokszor elkezd magától is. Ez jót jelent?

Figyelt kérdés
Elkezdi pl. a hátamat vakargatni de egy idő után mindig megcsípi a kabátomat és egy kicsit meghúzza majd elhajol. Közben nézem és nem sunyít. Amikor erősebben csinálta akkor rá szóltam. Szerintetek ez csipkelődésnek minősül vagy csak vakargat? Utána én is meghúzgáltam a nyakán a bőrt, de ő csak becsukta a szemét és így mozgatta az ajkát,tetszett neki :D

2014. máj. 28. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon kéne engedned neki. A kispajtásának tekint ezzel. A haverok szokták egymást vakargatni, tehát akik rangban egyformák.

Az egy nagyon kedves és melengető gondolat lehet, hogy a lovad a haverjának és vele egyenrangúnak tart, de hosszú távon nem túl kifizetődő, mert csak egyszer legyen konfliktusotok, és mivel egyenrangúak vagytok, nem fogja elrettenteni a gondolat, hogy megpróbáljon befenyíteni.

Én azt javaslom, valahányszor vakargatni akar, told el magadtól a fejét, ha kell, finoman csapj rá a pofájára, hogy megértse. Nem a kispajtása vagy, hanem a gazdája, ergo a főnöke. Ettől még szeretheted és imádhatod, csak biztonságosabb lesz a kapcsolatod is vele.


Egyébként az, hogy néha megcsíp és meghúzza a kabátodat máris azt jelenti, hogy kóstolgat, és azt próbálgatja, meddig mehet el, mennyit engedsz neki, kettőtök közül ki a dominánsabb.

Vagy csak játszani akar a haverjával, de ez egy 500 kilós állattól érthető okokból, nem túl kívánatos magatartás.


Te még attól lehetsz jófej amúgy vele és jutalomként vakargathatod, de neki ne engedd ugyanezt, mert nem szabad, hogy magával egyenlőnek tekintsen, akármilyen jóindulatú és kedves.

2014. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!