Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 138cm-es póni elbír-e egy...

Laura9810 kérdése:

Egy 138cm-es póni elbír-e egy 50 kg-os lányt galoppba?

Figyelt kérdés
Indulni akarok a Nemzeti Vágta Kishuszár futamába a pónimmal és nem tudom, hogy elbír-e. Mármint hogy nem-e lassítja vagy nehéz vagyok neki. Van esélyem megnyerni az elő vágtát és bekerülni a ,,Fináléba"? Ez nagyon fontos lenne nekem és a pónimnak is. Válaszotokat előre is köszönöm :)

2014. máj. 29. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy lassítja, hogy nem 30 kiló van a hátán, hanem 50. Ebben biztos lehetsz. Aztán persze lehet, hogy a pónid annyira jó, vagy lehet, hogy a többi annyira rossz lesz. De ezt nemigen fogjuk tudni megmondani, mert nem tudjuk, mik a képességeitek.
2014. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem simán. Ha az én pónimból indulok ki akkor meg pláne. Az enyém bottal 138 cm, szalaggal 146. Én 52 kg vagyok + ugye a felszerelések. A pónim olyan szinten gyors alapból, hogy a nála kétszer akkora, menős nagylovakat is simán beelőzi vágtában. Lótól is függ, mennyire pörgős, gyors, de a súlyod nem fogja gátolni szerintem.
2014. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hátrány a súly, ha azt nézzük, hogy könnyebb lovassal gyorsabb lenne. Galoppban egy kg egy lóhossz (0,2 mp) 1600 méteren, és ha 35-40 kilós lovas lovagolná, értelmeszerűen nagyobb eséllyel indulna.


Azt viszont nem értem, ezt miért kell megkérdezned? Nem készültök a versenyre? Mert a pónikkal is szisztematikusan készülnek, nem csak úgy bele a világba indítják őket.

2014. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól felkészített ló tapasztalt lovassal simán. Mostanában sűrűn ülök egy kis hucul lovacskán, 65 kilósan, megy, mint a golyó.
2014. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A pónit edzem folyamatosan. Imádja a gyorsaságot és kitartó is.
2014. máj. 30. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs esélyed nyerni. Ebben biztos vagyok. De ne legyen igazam. Sok szerencsét, kitartást és nyerj!
2014. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Morcos ellen nem sok eséje van, annak meg főleg, aki így készül... :)
2014. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!