Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tesznek egyes emberek...

Miért tesznek egyes emberek western nyerget a lovukra ha azt "angolul" lovagolják?

Figyelt kérdés
Sokszor western lovasként hirdetik magukat, és hogy ők úgy is oktatnak... Pedig nem! Általában ugyanazokat mondják, mint az angol lovaglásnál. Ugyan olyan határozott szár és csizma segítségek, ugyan az ülés, és ezek kicsit másképp sokszor ellentétesen mozognak western stílusnál... vagy a kevésbé tapasztalt, esetleg kezdő lovast úgy gondolják úgy se tudja? Mert hát ő most western nyeregbe ül és úgyis azt hiszi, hogy ez maga a western?

2014. máj. 31. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ők maguk sem tudják, mi is a western, szerintem.

GOndolom az tetszik nekik, hogy a nyereg egy kényelmes fotel - már akinek - és talán abban a hitben is élnek, hogy a lónak kényelmesebb. Mellé felrakják a csomózott kötőféket, aztán mennek a határba.

2014. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csomozótt kötőféket szerintem inkább a szabad idomítók használlják szerintem :)


Nekem van többismerősöm akinek van angol és western nyerge is van amiben ,,angolosan " lovagol mivel ezt tanulta, és azért vett egy western nyerget is mert talán hoszabb túrákon kényelmesebb (szerintem NEM ...) , tetszik neki stb. Szerintem Mo-n annyira nem elterjedt a western hogy minden második lovardába legyen egy western edző is , és sok kifejezetten Western lovaglással foglalkozó lovarda sincs .


(-Vannak akik azért oktatnak western nyeregbe háznál mert nekik az vált be ,az a kényelmes ,azt látják jónak , az adott és angol stílust okatják mert jó maguk is azt tanulták meg és esetleg adott 1-2 westernes elem a lovaglásukba ,meg tudnak egy picit a western lovaglásról de kb. semmi több....Vagy álltalában ,,nagyobb termetű" férfiak jobban elférnek benne )

2014. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nos utolsó, ez így rendben is volna, csak akkor nem úgy kéne hirdetni magát, hogy ő western lovaglást tanít. Mert lehet, hogy aki nem látott lovat még az könnyen átbaszarintható... egyébként meg ezzel sztem csak magára haragítja az embereket, mert ez átverés.
2014. jún. 2. 16:59
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez részben a tanuló felelőssége is, legalább minimális ismeretekkel rendelkezzen már. Ha egyszer eldöntötte, hogy a western érdekli, akkor gondolom látott már olyat és felismeri.
2014. jún. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

neeem! Én mikor a lovaglást kezdtem, én nem tudtam mi a különbség a kettő között, annyit tudtam hogy az a hobbilovasoknak jobb, mert kényelmesebb könnyebb... és ennyi...


egy kezdőnek honnan kéne tudnia? Miből ismerné fel? Ja, hogy western nyereg van rajta? Na igen épp erről van szó h át is van verve... de azért jó, hogy te felmentést tudsz adni a pofátlanságra!

2014. jún. 3. 08:48
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a lovas nem ismeri a western stílust, honnan tudja hogy azt akarja tanulni?


Egyébként ez azért nem olyan oltári nagy pofátlanság, hogy ki kelljen borulni rajta. :)


Átnéz az ember néhány hirdetést és vak, ha nem látja a különbséget. Mivel ő szánja rá a pénzét, neki kell tudnia, mit is akar venni és hogy amit kínálnak, az egyenlő-e azzal, amit szeretne.

2014. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elég sajátosan értelmezed te az átverés fogalmát...
2014. jún. 3. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Akin lovagolok az a ló egy igás ló volt, most van olyan 17-18 év körül és mára teljesen jól megy, és most lett rajta kicserélve a nyereg és western lett rajta, szerintem sokkal kényelmesebb, de sokkal nehezebb, rajta egyébként azért lett lecserélve, mert a gazdája még sosem ült ilyen nyeregben, ezért úgy döntött hogy kipróbálja, de vissza fogja cserélni, mert már volt jópár műtéte és ahhoz, hogy ő ezt felrakja minden nap a lóra, az neki veszélyes.
2014. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos kérdező, szerintem egy kezdőt nyilván gyerek játék átverni és ezt egy kamu westernes ki is használlja. Pl. adott egy ember megtanul haladó szinten lovagolni és pont. Fogja vesz egy lovat de hogy legyen egy kis plusz pénze válal 1-2 ,,lovast" akiknek át ad egy fikasznyi tudást...Majd lesz 5-6 lovasa is ők úgy gondolják hogy ez igy jó buli mivel az ,,oktató" jol járt pl. a takarmány árát össze szedi , a lovasnak meg fogalma sincs arról hogy ő amúgy jól lovagol-e vagy se Western nyeregbe angolosan,kobak nélkül,helytelen üléssel,képzetlen oktatóval, de neki az alényeg hogy olcsó legyen mert egy lovardát nem tehetne meg anyagilag :) És igy kb. mindenki jól elvan és örül magának ki a pénzének ki annak hogy ló körül lehet ;) Nyilván ezt egy átlag jó lovas tudja hogy helytelen és képbe van mint az állitolagos ,,oktató" de őt ez kevésbé érdekli ;) Mindenki ott ügyeskedik ahogy tud anyagilag. És magasról tesz arról hogy átver másokat ezzel :)!
2014. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még :

Én pl. itthon tartom a lovam . Egyedül van mert kicsit atiszocc más lovakkal , de köszöni megvan egésznap a végtelen legelőn. Én is gondolkoztam már hogy talán válalok1-2 lovast hébe-hóba de csak vezetgetni vagy kis futószár ilyenek (12évig jártam lovardába elégjó edzőkhöz) a ló nyugodt alapokat ki tudnám alakitani , de sok merszem nincs hozzá. Lehet csak félek , pedig lehet jó lenne egy kis takarmány kiegészitő pénz. Azért a lovagoltatás irtó nagy felelőség de ezt sokan képtelenek felfogni :(

2014. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!