Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2hónap után ujra lovagolt ló?

2hónap után ujra lovagolt ló?

Figyelt kérdés
Kb. 2hónapja nem ültem a lovamanom betegsége miatt. Persze ez idő alatt rendesen ki pihente magát. Ma ráültem...hát nem volt egy élmény... végig sietett kapkodott,vágtába dobálta magát , bakolt stb. Ez előtt kb majdnem minden nap lovagoltam és olyan volt mint az óra , gyönyörüen ment nem ijdezett semmi...Most meg eléggé bizonytalan lettem :( Pedig már régóta lovagolok,tapasztalatom is van valamennyi, stb. Hogy lenne érdemes ujra a normális munkába szokatni? fokozatosan először lépés kis ügetés majd egyre több ügetés stb. és vágta? Valaki hasonló cipőben? Esetleg az uj kis sarkas patkója is befolyásolhatja?

2014. jún. 4. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elég csupán az alacsonyabb jármódoknál kezdeni, inkább az idomításbeli alapkövekhez kell visszatérni. Állítás, hajlítás, aláléptetés, félfelvétel, felvétel.
2014. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lefutószáraztad mielőtt ráültél? Lehet hogy csak tele volt.
2014. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lovam is borzasztó volt pihenő után, kb 2-3 hét után viszont teljesen rendbejött, ugyanolyan szépen, nyugodtan ment, mint előtte. Ne add fel, jobb lesz! :)
2014. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat !

Félfelvételek ,állítások mennek szépen de idegbajosan :S

Sajnos inkább a terep lehetőség adott mint pálya így futószárra se jutunk sokat. Remélem hogy tényleg csak tele van és idővel vissza tér a bárány énje :)

2014. jún. 4. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lovam fél évet állt, műtötték. Először veirotert raktam rá azzal léptem vele sokat (mondjuk nekünk ez is volt megadva, kb egy hónap séta aztán 5 perc ügetés stb) én mindenfele mászkáltam, nem csak körbe-körbe hogy ne tudjon azon gondolkozni hogyan dobjon le. aztán ügetés, fokozatosan majd vágta. Ne lepődj meg, gondolj bele te hogy viselkednél, ha két hónapig be lennél zárva egy kis szobába és utána kimehetnél a szabadba :) Ja, amúgy a lovam már egy álom, úgyhogy nektek is kitartást, biztos rendbe fogtok jönni!
2014. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!