Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok az Epona lovasiskol...

Mit tudtok az Epona lovasiskolarol?

Figyelt kérdés
Tehat, tulajdonkeppen minden erdekelne vele kapcsolatban... foleg hogy lehet menni oda lovaglo orakra vagy ismertek onnan embereket? milyen az ottani elet? Hogy zajlik le a felvetli? Megeri? Amugy miert valassza mindenki a fekete ment a felvetelin? Es lehet ugymond csak ellatogatni oda?

2014. jún. 4. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Órákat nem lehet náluk venni, a saját lovasaik és tanulóik lovagolják a lovakat.

Régebben kérdeztem a felvételit, habár már akkor is túl öreg voltam hozzá, elbeszélgetés van és középszintű (M) lovastudás kell (oldaljárások, összeszedett, nyújtott jármódok, ugrásváltás). Minden nap el kell látni, le kell lovagolni a lovakat. Akkor még voltak bemutatók, azokra is menni kellett, szállítani, gondozni, fonni a lovakat, tehát tulajdonképpen több, mint egy teljes munkaidős állás ez a képzés. Én biztosan megpróbálnám, ha fiatalabb lennék tíz évvel. A lényeg az, hogy milyen a hozzáállásod, vagy-e elég alázatos, ismered-e a lókiképzés történetét, vagy-e olyan szinten fejben és gyakorlatban.

Azt kétlem, hogy előzetes bejelentkezés nélkül be lehet sétálni, nem átjáróház, szokott lenni amolyan nyílt nap, amikor a közönség megnézheti a lovakat.

2014. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én felvételiztam az Eponába. A felvételin vákasztott lovat kapsz, tehát nem biztos hogy a feketét, általában inkább a kancákkal felvételiztetnek. Én 2 éve voltam ott, és akkor már az is elég volt, ha biztos idomítóülésem van. Ha felvesznek menni kell 2 hét próbaidőre, amin kipróbálhatod hogy szeretnéd-e csinálni. Ez a 2 hét kb a beetetés, mindenki kedves, bájcsevegés, és a 2 hét alatt szinte minden nap lóraülhetsz. Aztán szeptemberben aláírod a szerződést, és ott vége. Onnantól marad a trágyázás, a kiabálás, a lekezelés, és havonta egyszer 20 percet ha lóraülhetsz, az is futószáras ülésjavító, akkor boldog lehetsz. Egy napi munka reggel 6-tól kb este 7-8ig tart. Esőben, hóban, kánikulában kötelező. A fizikai megterhelés nekem kegyetlen volt. 60 ló alól kitrágyázni, a zsákokat cipelni, és a Borsóék egyébb óhajait megcsinálni szerintem nem az ígért oktatás része. (Tavaly nyáron például megrepedt a vezetékük, és a szennyvíz befolyt a nappalijukba, és vödörrel kellet kihordanunk.) A lovak penészes szalmán állnak, rohadó szénát is megetetik velük, zabot pedig vagy kapnak vagy nem. Idén fejetem be a 2. évemet, és itt is hagyom az iskolát. Nem ajánlom senkinek! Ez a lelki terror gusztustalan, embertelen bánásmód, élhetetlen körülmények. Aki szereti a lovakat, és tiszteli magát, nem megy oda!
2015. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én idén nyár elején voltam 2 hét próbaidőszakon és nem sok jót tapasztaltam ott. Nekem a 2 hét alatt egyszer sikerült lóra ülnöm azt is futószáron , mint ülés javitót. Egyébként egész nap trágyáztam, gazoltam, szénáztam, ki be hordtam a lovakat, de ez még kevésbé zavart. De az a terror ami ott megy az kegyetlen. Mindennap volt valami zűr amiért Dórinak ordítania kellet. A mének egész nap a bokszban állnak (mondjuk minden nap vannak mozgatva) A többiek akik már évek óta ott voltak rettenetesen kimerültek, szidták az iskolát, a vezetőséget, az oktatást...stb. Ha tényleg oda akarsz járni nagyon gondold meg! Nyilván egy nagyon jó papírt ad,de elveszik az életedet 3 évre. Se nyári szünet ,se karácsony, semmi. Sokszor hétvégén is ott kell lenned, trágyázgatni. Konkrétan 2 évig trágyázol meg etetsz, lovagolhatsz néha napján kancákon.(Ha nem vagy büntetésben). Harmad évesnek jó lenni, akkor már lovagolhatsz méneket, és csak besegítesz az alsóbb éveseknek.
2015. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne várja senki, hogy majd elsőévesként a legjobb lovakon lovagol napi több órát. Az első két év milyen szakképesítést is ad? Arra készítenek fel, nem nagydíjra...


A világ összes jobb istállójában így megy kb, working studentként, hogy az ember istállómunkát végez (igen, hétvégén, ünnepnap, nyáron is, mert aki lovakkal foglalkozik, az vegye ezt tudomásul, akkor is, ha egy lova van a hátsó kertben és akkor is, ha olimpikon óhajt lenni) és általában heti 1-2 órányi lovaglást biztosítanak. Ebben főként nem a lovaglás az értékes, hanem a referencia és a tapasztalat. Aki ezt kibírja, az mehet feljebb. Szerintem ez logikus. Ha bárki, aki becsöppen ebbe a világba és azonnal a legjobb lovakon ülhetne, akkor nem lenne semmi nívója az egésznek.

2015. szept. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!