Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Húzza a száját. Miért?

Húzza a száját. Miért?

Figyelt kérdés
Mikor lovagolok vele és félfelvételekkel felveszem(nem rángatom a száját és nagyon finoman bánok vele), és amint megáll elkezdi húzni a kezemben a szárat(pedig hosszúszáron van)de úgy tépi a saját száját mintha muszáj lenne. Ha engedem neki akkor a földög lehajol vele és húzza munka közben viszont semmi baja csak ha megállunk. Nem csípi neki be a zabla. Mi lehet az oka?

2014. jún. 5. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szégyellős. :D
2014. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Felvételnél azonnal engedni kell, ahogy a ló megállt. Engedj egy kicsit, de legyen egy határ, hogy ennyi és nem több. Ha nyújtóztatná, akkor be kell kérni és újra engedni, hogy megtanuljon nyugodtan állni.
2014. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
zárj rá a csizmával és tartsd meg. Ha ezt csinálja és ráengedsz ,mégjobban csinálni fogja,ha rázárod a csizmád összetolódik és hozzálép a zablához.
2014. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy ha ezt csinálja, engedjen rá, hanem hogy alap, hogy felvétel után engedni kell. Fél- és teljes felvétel után is. És ha kérné a szárat, akkor vegye fel újra.
2014. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
És kimondta ,hogy azt mondtad?! Mondjuk te mindig azt hiszed körülötted forog a világ,de most sem szólt hozzád senki :))
2014. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért akik lepontozták azt h csizma zár,megnézném a lovaglásukat :DD
2014. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azok, akik tudják, hogy nem a csizma zárásának a hiánya okozza azt, hogy a ló kéri a szárat. ;)


(Egyébként totál paranoiás a tag, szokott nekem privátban anyázni (gondolom ő az), hogy biztos ez és ez vagyok... csak mert nem tudta megmagyarázni a válaszát...nem normális, komolyan).

2014. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17:21,nem tudom miről beszélsz... de a vicc az ,hogy te magad sem ... ha szerinted nem zárod rá a csizmát abból milyen felvétel lesz te okos? nagy szakértők vagytok ... Ha húzza a szárat,csizma zár és úgy igazítod meg,ha csak kézzel vonogatod abból aztán sok minden kisül ,csak jó nem .....
2014. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ó, ba..ki, de nehéz a felfogásod!

Írtam a csizmáról? Nem. Igen, oda kell zárni, senki nem vonja kétségbe. De most arról van szó, hogy a ló kéri a szárat és azért, mert a szakszerű felvétel engedéssel fejeződik be.

Vagy te sose engedsz, csak húzod, húzod, aztán egyszer csak elindulsz és akkor engedsz, vagy mi?

Mert ha már hozzáértésről beszélünk, akkor kezdjük onnan, hogy a kezek nem húzhatnak semmilyen esetben sem...

2014. jún. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
te hozzád már az elején sem szólt a kutya sem,te barom :) Te neked valami kisebbségi komplexusod lehet,mert állandóan azt "mondtam én ilyen"? "én egy szóval nem mondtam" ki a franc szólt hozzád te IQharcos? Válaszolok a kérdésre,azt te kezdsz el ugrálni,de ez kb minden egyes kérdésnél. Már ott hibádzik amit leírtál,hogy nem írtad hozzá a csizma zárását,anélkül semmit ne ér az egész.. De látszik ,hogy nem tudod miről beszél/beszéltek. Háyn évesek vagytok? 10-15? kb mert tipikus ,itt nagy a pofátok,a lovon meg kikötőkkel lötyögtök a járáson körbe-körbe.. Te szerencsétlen ,ha a ló kéri vagy húzza a lovas kezét,csizmát rázárod és úgy igazítod meg,ez nem azt jelenti,hogy csak húzom a szárat te töketlen, de csak utána engedek rá ha belenged. A csizma meg azért,kell hogy összetolódjon,mert csizma nélkül rángathatod meg "kéregetheted" a fejét,csak elkezd jobban veszekedni. Egyébként hisztiből is csinálhatja,főleg ha hosszú szármértékkel is ezt csinálja. Akkor is ,megtartani és hozzázárni csizmával,úgy fog beleengedni,de te húzogasd csak kézzel,ugyanúgy kidugja az orrát a keretből akkor....
2014. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!