Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy vemhes kancát ultrahang...

Ha egy vemhes kancát ultrahangoznak, kiderülhet a csikó neme? ÉS mikortól lehet ultrahangozni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

kiderülhet, ha éppen olyan pózban van, de sok állatorvos nem is szereti megmondani, mert az sosem biztos (nem látni úgy, mint az embernél).


nem is az a kérdés, hogy mikortól lehet, hanem inkább hogy meddig. az első ultrahangot ha jól emlékszem a 18. napon kellett csinálni, akkor állapítják meg, hogy vemhes-e, és ha igen esetleg nem ikervemhesség-e.

utána kb. a 2. hónapban ismét javallott egy ultrahang, hogy kiderüljön még mindig vemhes-e, mert ha akkor vemhes, utána már nem szívódhat fel a csikó, hanem vagy megszületik, vagy elvetél, de annak nyoma van.

viszont később az utolsó hónapokban már nem "szokás", ugyanis az ultrahang vizsgálat a lovaknál végbélen át történik és ha már nagy a csikó ott komoly sokkot okozhat a matatás, pontosan nem tudom mi a baj, de a lóban nem lehet úgy nyúlkálni, mint a marhában, szóval ha nincs gond akkor tuti nem nyúl bele egy orvos, pláne nem azért, hogy megállapítsa a csikó nemét.

2014. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja és azt nem írtam bocs, hogy asszem ezen 2. ultrahangon kiderülhet a neme, ha épp olyan pózban van, nekem mondta a doki előre, hogy ha szerencsém van meg tudja mondani a nemét, de nem láttam, mert "elúszott" a csikó! :)
2014. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!