Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, lótulajdonosok! Ti...

Lovasok, lótulajdonosok! Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szüleimtől kaptam egy lovat tavaly, hogy versenyezhessek. Sajnos a lóról kiderült, hogy átvertek az eladók, és van egy rejtett betegsége, amitől többet soha nem lehet lovagolni. A szüleim nem szeretnék így fizetni a bértartást meg mindenfélét, azt mondják, hogy új gazdát fogunk neki keresni, és helyette fogok kapni egy másik sportlovat ami alkalmas a versenyzésre. Értem a döntésüket, mert egy ló tartása rengeteg pénz, de megszakad érte a szívem, nagyon összenőttünk, sokat keregéltünk mire ráakadtunk és összeillünk, meg nagyon szeretem. Ha hívom, odajön hozzám a legelő másik végéről is (az első hónapokban úgy kellett három embernek becserkészni). Meg elképesztően tehetséges, pont azokban erős, amikben én gyenge, nagyon jól kiegészítjük egymást. Szerintem más ló nem fog ennyire illeni hozzám, és nem alakul ki akármelyik lóval ilyen kapcsolat. Szerintetek ugyanilyen kapcsolatom lesz az új lovammal is, és meg fogom szokni? Most nagyon fáj, hogy nem tarthatom meg a lovamat és nem hiszem, hogy bármilyen más lovat így tudnék szeretni. Mióta őt megkaptam, semmilyen más lovon nem szeretek lovagolni, mert egyik se annyira tökéletes...
2014. jún. 7. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerűen mondd meg nekik, hogy ne vegyenek másik lovat, mert neked ez kell.
2014. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
most kell utat választanod. Ha komolyan gondolod a lovaglást,és sportolni akarsz ,akkor lovat cserélsz,ha csak hobbiból kell vagy társnak ,akkor megtartod,de nincs verseny meg sport. Hacsak nem vesztek mellé egy másikat.Neked kell tudni mit akarsz...
2014. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

egyetértek az előttem szólóval. ha annyira szereted a lovat add fel a versenyzést (vagy vegyetek még egy lovat), ha viszont a verseny az álmod, akkor tovább kell lépni...el kell adni..

és a kérdésedre pedig a válasz: nem, nem biztos h a következő lóval ilyen lesz a kapcsolatod, viszont lehet hogy versenyen tökéletes lesz neked.

te tudod... hobbi vagy a sport?

2014. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már sokan elmondták előttem, ezt neked kell eldöntened.

Én is éreztem hasonlóan, a lovam 8 éve volt (még mindig van :)) meg. Baleset, műtét és jóslatok hogy már nem lesz jó sohasem. (Szerencsére ez végül nem így lett, még mindig aktívan versenyzünk) Szüleim mondták hogy vegyünk még egy lovat és így is lett. Nem gondoltam volna, de őt is rettenetesen megszerettem és mindegyiküknek vannak előnyeik-hátrányaik. Szóval, lehet hogy azért szerencsés is voltam, de meg lehet szeretni másik lovat is és ki lehet alakítani egy jó kapcsolatot. :)

2014. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, de nézd a szüleid szemszögéből, mert most ők fizetik a tartást. Azt látják, hogy itt egy ló, melyre kifizetik a bértartást és nem tudsz még csak hobbi szinten sem lovagolni rajta, szóval csak nézegetni, simogatni elég drága fent tartani.


Ha lovagolni szeretnél, netán versenyezni is, akkor bizony szükséged lesz egy másik lóra. Viszont a két lóra annyi bértartást kéne fizetni, mint egy átlag melós egész havi bére. (bár hozzáteszem a versenyzés sem olcsó mulatság)

Ha új lovad lesz, akkor a réginek keress, egy jól leinformálható, megbízható helyet, ahol ellegelészhet a többi közt.

2014. jún. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!