Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szólna az edzőm ehhez?...

Mit szólna az edzőm ehhez? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az edzőmnek van egy lova, és én rajta szoktam lovagolni :) nagyon megszerettem és úgy tekintek rá mintha az én lovam lenne! :) és úgy szeretnék viselkedni a lóval, hogy ha ott vagyok nála és lelovagoltam, akkor kivihetném legelőre, vagy csak úgy kimennék hozzà stb..tehàt saját lóként kezelném :) szerintetek lehetséges lenne?

2014. jún. 8. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg, hogy nem-e akarja feles bértartásba adni és akkor minden oké vele. Ha nem, akkor meg az edzőn múlik. Én nem feltétlenül örülnék neki...
2014. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megbeszélés kérdése, gondolom ő is szereti a lovát és nem tudom, hogy viseli, ha más is abajgatja. Én pl eléggé harapok, ha mást látok a lovam körül legyeskedni.

Másrészt meg neked pofára esés, ha a "szívszerelem" lovadat egyszer csak eladják, vagy más hasonló. Nemrég volt itt egy lovas gyakorin, aki azon bukott ki, hogy a felesben tartott lovát másnak adták el. Szóval, ha nem a saját lovad, akkor ne élj bele nagyon érzelmileg, mert csak csalódás, meg szomorkodás lesz az esetek 90%-ban a vége.

2014. jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy díjazná, én legalábbis nem engedém, csak felügelet alatt, de az meg az én időmból is elvesz.

Azt, hogy egy ló mennyire jól kezelhető, hogyan viselkedik a kezdőkkel, az is befolyásolja, hogy a lovaglásokon kívül hogyan bánnak vele. Cirka egy hétig hagytam, hogy babusgassák a lovamat és tömjék répával, meg is lett az eredménye, korrigálni persze már nekem kellett. Szóval szerintem nem jó ötlet. Egyébként sem lenne olyan, mintha saját lovad lenne.

2014. jún. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 x) ***** válasza:
100%
Én biztosan nem örülnék neki ha valamelyik tanítványom a sajátjaként kezelné a lovamat. Inkább azt mondanám neki, hogy (ha van elég tapasztalata persze), vegyen egy saját lovat. Egy edzőnek a legkevésbé sem hiányzik, hogy valaki elcsessze a lovát. Mert igazából bármi megtörténhet. Lehet, hogy pont a te kezeid között lesz valami baja a lónak, vagy akkor jön ki valami olyan viselkedési gondja, amiről addig nem tudtál és esetleg te is megsérülsz. Csak mert te annyira abajgatni akartad szerencsétlent. És gondolom nem szeretnél ezzel a tudattal élni, főleg hogy az edződ lova, tehát övé a felelősség. Plusz a lónak sem jó ha ketten, két teljesen különböző módszerrel lovagolják és bánnak vele (mert hogy nincs két egyforma lovas). Szóval szerintem hagyd az edződ lovát, keress egy másikat, amiért csak te vagy a felelős és azt csinálsz vele amit akarsz.
2014. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármas: végre valaki, aki le merte írni! (Bezzeg engem mindenfélének lehord a sok tini...csa, ha aszondom, hogy ha ennyire nem bírnak magukkal, vegyenek hajasbabát, a lóval meg katonásan kell bánni.)
2014. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyira én sem bánok ám katonásan vele, megadom neki a lehetőséget, de észre kell venni, hogy mik azok a jelek, amik arra is utalhatnak, hogy később gond lesz (nem áll meg a ló ápolásnál, állandóan matatja az embert a szájával, stb.), amiket a kezdők aranyosnak találnak, aztán meg jönnek a kérdések, hogy "játszik-e a lovam, ha rám rúg?"...
2014. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előzők kommentjeit nézve nem is tudom mit írjak. Teljesen igazuk van, de az én volt-edzőm megengedte. Vagyis az ő lován lovagoltam, tisztítottam, elsétáltunk a lóval a lovardától messze majd elengedtük és visszavágtázott stbstb, bár én nem szerttem a lvoat.

Ez mind edzőtől függ, de ha kedves, megértő stb akkor tudni fogja hogy minden lovas 'álma' egy ló. Vagy bszéljétek meg, hogy mikor csinálhatod ezeket, és akkor ő is tud lovagoltatni, gondolom nem te vagy az egyetlen lovasa :)

Amúgy megjegyzem, és is utálom ha valaki a lovaim körül motoszkál. :DD

2014. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem megengedi az edzőm hogy elvigyem sétálni a lovát bármit megenged és egyszer sem mondta hogy zavarná . Ez nagyon edző függő ( meg ember )
2014. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!