Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás munkáért cserébe...

Lovaglás munkáért cserébe megoldható?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. A jövőben érettségi után állattenyésztő mérnöknek készülnék, de mellette nagyon kötődöm a lovakhoz is. Sajnos még most nincsen lehetőségünk tartani, de a későbbiekben, amire elvégezném a főiskolát vagy egyetemet már jó lenne kicsit rutinosabbnak lenni. Van itt a környéken több lovarda is, és arra gondoltam, hogy vajon megengednék e hogy istállómunkáért cserébe lovagoljak? Hétvégenként tudnék kijárni, vagy nyáron többször is. Mit mondjak esetleg a tulajdonosnak, mit kérdezzek tőle, hogy normálisnak hasson, ne egy bátortalan dolognak? Hogyan kérdezzem? Lóval kapcsolatos munkákat tudom végezni
2014. jún. 9. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd ezt, amit ide leírtál, hogy állattenyésztést szeretnél tanulni, ehhez szeretnél gyakorlatot szerezni. A lovak kifejezetten közel állnak hozzád, ezért segítenél ingyen a lovardában, és cserébe néha szeretnél lóra ülni, vagy ha lovat kell lemozgatni, elvállalod, vagy ha terepre kísérőt keresnek, akkor azt. Szerintem megoldható. :)
2014. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megoldható:) nekem van ilyen ismerősöm és nagyjából ugyanez a szitu mint veled:) sok sikert!
2014. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:

Ilyenkor már sajnos tömve vannak a lovardák nyári munkás kislányokkal. Nehéz bekerülni akárhova igazából. Emellett pedig a legtöbb helyen nem veszik komolyan azokat, akik nem pénzért, hanem munkáért cserébe lovagolnak. Elképzelhető, hogy le fognak nézni miatta és nem foglalkoznak annyit veled. De egy próbát mindenképpen megér, legalább tapasztalatot szerzel. A legigényesebb, legtöbb ember által ajánlott lovardát érdemes választani.

És ha ezt így ahogy leírtad elmondod a tulajnak, szerintem teljesen jó. Lehet, hogy jobban örül valakinek, aki azért tud valamennyit az állatokról és vannak tervei, mint a tinilányoknak, akik azért mennének dolgozni, mert "jajj milyen aranyos lovacska."

2014. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17 éves srácként nagyon jók az esélyeid :D Mindenhol 14 éves lánykák segítenek, senki sincs, aki tud szögelni, emelni, fűrészelni, locsolni, szénázni, akármi. Bátran próbálkozz! :)
2014. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mostani szénázós időszakba elkélnek a fiúk a lovardákban, szóval szerintem is van esélyed rá, hogy így lóra ülj. Viszont kérdés milyen a tudásod, mert más, ha te önállóan tudsz dolgozni a lóval, meg az is, ha oktatást kell neked tartani. Szóval utóbbi esetben legyél szemfüles, nehogy átverjenek, meg hitegessenek.
2014. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen, mivel vidéki vagyok, mindenféle munkához értek. Nem is vagyok munkakerülő sem. Mindenképpen próbálkozom itt a környéken!
2014. jún. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!