Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olvastam régebben az újszülött...

Olvastam régebben az újszülött csikók berögzüléséről, de nem találom sehol, tudtok erről valamit?

Figyelt kérdés
Láttam videót is róla, meg cikkeket, arról szólt, hogy a csikókat születés után végig kell simogatni tetőtől-talpig, belenyúlni a fülükbe is, az orrukba, meg előttük esernyőt felhúzni, üveget csörgetni stb, hogy később nagy korukra ezektől ne féljen, mert ekkor van a csikóknál a berögződés. Tudtok erről írni?

2014. jún. 13. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
belenyúlni az orrukba........:D sztem elég jó a szaglásuk h csak simán megérezzék az illatod és megszokják, szerintem egy nagyon fiatal csikónál nem kéner üvegeket csörgetni stb. de ezeket a dolgokat egyébként MEGSZOKÁSnak hívja a biológia esetleg így keress rá a googleon ilyenkor az ijesztő tárgyaktól egy idő után az állatok már nem reagálnak olyan félelemmel mert rájönnek h nem bántják őket de lehet h ezt később elfelejtik nem tudom , ennyit tudtam segíteni:)
2014. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, volt erről is szó. Nem értem milyen célt szolgál :D Nem, első pár napban, vagy születése után pár órával nem tudom - ekkor van a csikóknél a berögződés/berögzülés, amikor, hogyha végig simogatod és megmutatsz neki mindenféle zajt, amitől később egyébként félhet, attól már nem fog felnőtt korában. Közben írtak nekem egy levelet és igen, pont erre gondoltam, csak Magyarországon annyira nem alkalmazzák ezekszerint :)
2014. jún. 13. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!