Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 90 kilósan nehéz vagyok egy...

90 kilósan nehéz vagyok egy iskolalónak?

Figyelt kérdés

Ezt csak azért kérdezem mert nem akarok tönkre rakni egy lovat sem. Tehát a kérdés nem arról szól hogy túlsúlyos vagyok-e vagy nem.

Kérlek Titeket hogy tartsátok ezt észben miközben válaszoltok.

Köszönöm!



2014. jún. 13. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ,hogy milyen lovat raknak alád.

Most egy kifejlett hidegvérűnek kutya baja sem lenne tőled,de sztem (legalábbis általában ) 80kg-ig lovagoltatnak.

De ha megengedik,hogy felülj,gondolom neked való lovat andak,csak oda kell nagyon figyelni neked is,hogy ne huppanj nagyokat,mert egy 50 kilós lovas is képes fájdalmat okozni,ha nem tudja kiülni az ügetést vagy vágtát.

Ja és helyes ülés!Minden jármódban.

2014. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a lótól függ szerintem.

régi edzőm (aki nem 50kg volt) lovagolt egy hafit, nem lett semmi baja a lónak.

de nyilván ha jó lovardába mész ,tudni fogják mit adjanak alád :) nyugodtan lovagolj.

2014. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kezdő nem tud helyesen ülni még, mindenképpen pattogni fog. Azért jó lenne tudni, hogy milyen a testalkatod, mert ha csupán magas vagy, de jó karban, nagyobb eséllyel kapsz lovat, mint ha 170 centihez lennél 90 kiló, de edzetlen. Sajnos a kérdés megválaszolásához ez is hozzá tartozik, mert neked kell kontrollálnod a tested mozgását és erre az előbbi esetben nagyobb, az utóbbi esetben isebb esélyed van.
2014. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valóban 170 centi vagyok de 8 évig lovagoltam, csak kb fél éve nem és meghíztam. Most is sportolok, és izmos combjaim és fenekem van.
2014. jún. 15. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egy ismerősöm van, akik 90-100 kg környékén vannak, mondjuk többségük wesco nyeregben és stílusban lovagol, mert jobban eloszlik a súlyuk és egyik sem sodrottat lovagol, hanem kicsit erősebb félvéreket.

Viszont igyekezz lefogyni és jobb lesz.

2014. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én valahol azt hallottam, hogy a lova a súlyuknak a 20-25% bírják el...(ez most nem azt jelenti,hogy most a súlyábak a 30% vagy és összeesik alattad, hanem, hogy az neki nem biztos, hogy egésséges)

De nem tudom, hogy ez mennyire igaz...ha hülyeséget mondtam javítsatok ki! Nem akarok félrevezetni :)

2014. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!