Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van joga követelni, hogy...

Van joga követelni, hogy láthassa a volt lovát? Ill. mit tud csinálni, ha nem engedem?

Figyelt kérdés

Előző tulaj "rinyálása", hogy láthassa, most ezzel fenyeget, hogy biztosan nem jól tartom, azért nem engedem, hogy láthassa. Nagyjából már semmi köze hozzá, mert már az én lovam. Ennyi.


Jogos, hogy bunkónak tart? Mit tehet, ha nem engedem? Amikor megvettem tőle, szó sem volt ilyenről mellesleg.


(Légyszi normálisan válaszoljatok!!)



2014. jún. 14. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából semmit nem tehet, joga nincsen látni, ez megállapodás kérdése.
2014. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a lóval az ég világon nincs semmi probléma, csak szimplán nem szeretném, ha egy "idegen" szórakoztassa a lovamat. Persze neki nem idegen, de nekem igen a volt tulaj. Most dolgozom a kapcsolatépítsen, nem akarom, hogy belekeverjen ez a fazon.
2014. jún. 14. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Ha egyszer eljönne megnézni, én hagynám neki, én is örülnék fordított esetben, habár joga nincs hozzá, csinálsz vel, amit akarsz. De rendszeresen ne járagosson, mert már nem az övé a ló.


Azt viszont nem értem, hogy kavarhat be a kapcsolatépítésbe az, ha valaki más odamegy a lóhoz, nézi öt pecig, meg megsimogajta.

2014. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha már megvetted tőle, akkor semmi joga látni, és nem is értem, miért adta el, hogyha ennyire ragaszkodik hozzá. Azzal meg hiába fenyegetőzik, hogy nem jól tartod, mert maximum bejelentést tesz az állatvédőknél, akik kimennek, látni fogják, hogy márpedig jól tartod, és ennyi. Semmit nem tehet. Abban is igazad van, hogy a bizalomépítés alatt nem jó, ha mások belezavarnak a képbe, pláne az előző tulaj.
2014. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

joga nincs, de én is úgy vélem, hogy egyszer megengedhetnéd, pláne, ha már azzal vádol (és egyben azon parázik) hogy rosszul tartod. nem gondolom, hogy bármit bekavarna a kapcsolatotokba, ha a régi tulaj felbukkan 5 percre. egy ló és ember között nem olyan a kapcsolat, mint egy pl. egy kutya és ember között, ott valóban nem jó, ha x hónap múlva felbukkan a régi gazdi, de hidd el, a ló nem fog a nyakába ugrani örömében.

nem tudom miért adta el, de lehet, hogy rákényszerült és amúgy nagyon szerette.

én biztos, hogy megengedném és biztos, hogy a helyében én is örülnék, ha megengednék, illetve nagyon ki lennék bukva és nem érteném és rosszra gondolnék, ha nem engednék.

2014. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából a kérdés az, hogy miért nem akarod neki engedni, hogy láthassa? Attól tartasz, hogy állandóan hozzátok járogatna? Az tényleg kellemetlen lenne, én se örülnék neki.


Esetleg le tudod rendezni a problémát azzal, ha küldesz neki képet/videót a paccról, jelezve, hogy jól van a ló, és örülsz neki, mert jó vétel volt.


Akkor egy szava se lehetne, és te se lennél bunkónak titulálható, és még emberséges is lennél vele, mert tudatnád vele egy kényelmes módon - gondolom ennyi nem esne nehezedre -,, hogy jól van a ló.


Egyébként igazad van abban, hogy semmi köze már a lóhoz. Még ha kényszerből kellett is eladnia, de eladta, az már nem az ő lova, és nem lehet egy idegen életébe erőszakosan belemászni azzal az indokkal, hogy "de az régen az enyém volt!" Én se megyek vissza a régi albérletembe azzal az indokkal, hogy "régen én itt laktam" :)...

Ezt kénytelen lesz megérteni, reméljük beéri a képpel/videóval.

2014. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nekem kéne eladnom a lovam, akkor jól leinformálható helyre szeretném és olyan szerződéssel, hogy a ló utóéletéről kapjak tájékoztatást (pl eladás) és szeretném, ha időnként meglátogathatnám (évente 1x).


Ha ti ilyen dolgokat nem kötöttetek ki, akkor jogtalanul pattog az illető. Esetleg küldj neki pér fotót, hogy jó helyen van a lova, szép kerek azt kész.

2014. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális h nem akarod h masok piszkaljak a lovadat. :)

Es amugy semmi koze hozza es mar megvetted tole nem kerheti vissza!

De ha nagyon nyavajog mond meg h 1 percre lathatja de nem tobbre (ezt kicsit udvariasabban) ;)

2014. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!