Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyerjem el a bizalmát?

Hogyan nyerjem el a bizalmát?

Figyelt kérdés
Kaptam kb 1 hónapja egy keverék csődört, akit még nem lovagoltak. Jóban vagyunk, sétál mellettem, kézből eszik stb.. de mégsem érzem azt hogy bizna bennem. Nagyon játékosvés nem tudom hogyan nyerjem el a bizalmát hogy felülhessek a hátára?! Hogyan törjem be? Mit csináltassak vele? Csakhogy ne nézzetek kezdőnek, sokat lovagoltam meg stb de nem törtem még be lovat. Ezért kéne a segítség.

2014. jún. 15. 01:23
 1/6 piriiiiii ***** válasza:

Egy hónaptól ne várj sokat. Bár ez attól is függ, hogy mennyit foglalkozol vele, mondjuk napi szinten.

Hány éves a ló?

2014. jún. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az,hogy lovagolni tudsz,nem biztos ,hogy betudsz tanítani egy lovat,inkább kérj segítséget,mert ha valamit elszúrsz ,a ló mindig emlékezni fog rá,sosem lesz jól kezelhető...szerintem..
2014. jún. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. lovat nem törünk be! belovagoljuk!!!

2. attól, hogy ültél már lovon, még nem tudsz egy lovat kiképezni, kérj segítséget hozzáértőtől, de semmiképp ne kezdj bele egyedül, a ló és a saját érdekedben sem!!!

2014. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már eleve egy komolyabb szakértő nem a betörés szót használja ....a keverék helyett is a félvér van a lovak világában,kukacoskodásnak hangzik lehet,de aki még ezeket sem tudja,az ne bizonygassa,hogy nem kezdő :) Először futószárazni kell,majd később súlyoz szoktatni,nyerget szokja meg,aztán utána ha készen áll rá,felhasalgatni rá ,hogy miként reagál a hátán lévő súlyra. stb.. Ez belovaglás műveleteit vonja magába, csak ez összetett dolog és nemigazán érdemes ide róla regényt írni,mert úgyis szakértő kell hozzá.
2014. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Vigyél neki minden nap egy zacskó répát, és akkor szeretni fog a lovacska, és megengedi, hogy fölülhess a hátára. XD
2014. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 x) ***** válasza:
Ha nem tudod, hogy az ilyenhez szakértő segítsége kell, akkor még most add el a lovadat és vegyél magadnak egy hörcsögöt inkább. Egy belovagolatlan csődörrel nem fogsz boldogulni tapasztalat nélkül. Szóval vagy lovagoltasd be szakértővel, vagy add el mielőtt kárt teszel benne, vagy ő benned.
2014. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!