Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárazásnál a segédeszközö...

Futószárazásnál a segédeszközöket hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Ha kapicánt használok, a kikötőszárat ilyenkor hova lehet kapcsolni? Akkor mindenképpen zabla is kell, anélkül gondolom nem megy. De ha nem szeretnék zablát használni futószárazáskor, viszont kikötőszárat igen, akkor hova legyen csatolva? Bocsánat, ha hülye kérdés, de én eddig csak egyszerűen futószáraztam, sima kötőfékkel, vagy kantárral a tarkón átvezetve a futószárat és nem használtam kikötőt.
2014. jún. 16. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Gőblyös István szerint sehova: [link]

illetve még egy írása a kapicánról: [link]

2014. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak kapicánnal lenne szabad futószárazni, mert a zablába csatolva nem tud úgy hatni, ahogy a körön kellene (mint lovagláskor - pl. a külsőbe csatolva külső állításba teszi a lovat)), ha kikötőt kapcsolsz bele, az meg egy merev kapcsolatot ad, aminek nagy valószínűségel vagy mögé fog menni a ló, vagy beledőlni. Én nem sok értelmét látom, majd nyereg alatt megtanul támaszkodni.


A kapicán középső karikájába kall csatolni a futószárat. Szerencsés vagy, ha olyan tudsz venni vagy készíteni, ami nem fordul el, így a ló orrát az ívnek megfelelően befelé állítja. Zablát nem kell hozzá használni, hacsak nem a csikót akarod hozzászoktatni, hogy benne van a szájában, egyébként teljesen feleslegesn. A kikötőket az oldalsó karikákba lehet csatolni, de kérdés, hogy mit szeretnél velük elérni?

2014. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a linkelt cikkeket. Eddig nem helyeztem nagy hangsúlyt a futószárazásra, és csak a ló fölös energiájának levezetésére alkalmaztam. Viszont azt észrevettem, hogy gyakran az elejére van esve a ló futószárazás közben. Elkezdtem a Lovasakadémia könyvsorozatot tanulmányozni, és abban mint szükséges eszközöket, a kikötőszárat is belevették. Illetve szeretnék nem csak sima körbe-körbe futószárazást csinálni ezentúl, hanem futószáron is érdemibb munkát véghezvinni, mint például cavalettiken való áthaladást, elejére esés kiküszöbölését stb. De ha Göblyös István írása szerint ha csak kapicánt használunk, akkor azzal elérhető a helyes fej és nyaktartás, ezzel elkerülhető az elejére esés mondjuk, vagy teljesen rossz irányba tapogatózom?
2014. jún. 16. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
A kapicán abban segít, hogy a ló befelé legyen állítva, illetve hogy ne bántsuk a száját. A kikötőszár ugyan úgy működik rajta. Ha a lovad egyensúlyát szeretnéd elölről hátrafelé eltolni, akkor ugyan olyan munkát kell végezni, mint nyereg alatt, vagyis meg kell tanulnod fél- és egész felvételeket csinálni futószáron. Baromi nehéz (nekem), már ha nem csak a hangjával dolgozik az ember, hanem a futószárral is veszi fel közben a lovat. Én sok energiát nem fektetnék bele, inkább dolgoznék kézen, ahogy dolgozok is. Futószáron csak előre-lefelé hagyom menni a lovat és azután dolgozunk kézen az oldaljárásokon és azután jön a lovaglás. Ezeket így, egymás után nagyon hatékonynak találom.
2014. jún. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!