Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglás haflingi-val?

Távlovaglás haflingi-val?

Figyelt kérdés

Van egy haflingi heréltem(nagy termetű még növésben)

Szerintetek hülyén nézne ki egy haflingi távlovagló versenyen?

Van Baranyába egy verseny amire akarok majd jövőre nevezni, vagyis több verseny: pl Széki barka,V.A.D. meg ilyenek.

Na szóval, szerintetek hülyén nézne ki?



2014. jún. 19. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag bírja (jók a lábai, szíve, tüdeje, fejben is OK), miért ne? Ismerek egy haflingit, lovastúráznak vele, simán bírja. Hajrá :) az meg ne érdekeljen, ki mit mond :)
2014. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :) Csapatokba szoktak indulni ezen a versenyen, remélem hozzá csapódok valakihez
2014. jún. 19. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:

VAD-on, Barkán, Túronyban, Hetényben ügyességiben indulhatsz vele természetesen. De ezek közül egyik sem távlovas verseny, csak úgy szólok, hanem VAD-on és Barkán van terepszakasz, ahol kint is vannak feladatok, de semmi nem megy időre. Ezekre évek óta járok.

Túrony meg Hetény pedig pályán ügyességis.


A rendes távlovin viszont esélyed sincs, ott csak arabbal rúghatsz labdába.

2014. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős ez a ló? Amíg növésben van addig csak nagyon minimálisan terhelhető. Pl. a versenypályán amelyik ló hirtelen növésnek indul azt teljesen le is teszik és elküldik tanyára, hogy had fejlődjön.

Így egyelőre én mindenféle versenyzési ambíciót törölnék, de később természetesen lehet róla szó.

Nem az számít, hogy hülyén néz-e ki, hanem hogy hogyan teljesít. A haflingi egy zömök, szívós fajta, ám nem arra van tervezve, hogy hosszú távon gyors tempót diktáljon.

Arra -ahogy előttem is írták- az arab van kitalálva.

Megfelelő kondícióval azonban hobbi szinten nem kizárt, hogy el tudsz vele menni kisebb versenyekre.

2014. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. hozzá szóló. Írnál privátban hogy működnek ezek a versenyek?

Legjobban a Barka érdekelne

2014. jún. 19. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elkeseríteni,de nincs túl nagy esélye hogy labdába rúghattok az arabok ellen. A hafik remek tereplovak,de amíg 20km tempós menet után már jócskán elkezdenek fáradni,addig egy arab akkor kezd csak igazán belejönni a dologba-arról nemis beszélve hogy sokkal könnyebb mozgásúak,gyorsabbak. De ez csak személyes tapasztalatomon alapszik,az is lehet hogy megfelelő felkészülés után kifejezetten jól megállnátok a helyeteket. Egyáltalán nem néznétek ki hülyén,csak akkor ha te kellemetlennek éreznéd a dolgot. Nem kell figyelni a rosszindulatúakra.
2014. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez nem egyhuzamú vágta a Barka 20km a verseny táv, itt feladatok vannak közbe...

Csak nem értem hogy a legtöbben úgy csinálnak hogy jó hafi akkor itt most útlezárás és nuku és ez nagyon bosszantó...

2014. jún. 19. 15:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az előttem szóló válaszolónak!
2014. jún. 19. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Konkértan a távlovaglást nem eröltetném, nem a haflinginak való. Persze be lehet vele érni, de mint verseny, értelmét veszti a dolog. Ezeket a fenti versenyeket nem ismerem, de végülis nevezni bármire lehet, csak ne gondolja az ember, hogy esélye is van nem utolsóként beérni. A halflingi jó túraló, de nem távló, a kettő teljesen más.
2014. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!